Poszukiwanie pomocy prawnej

Niedawno zakupiłam sobie nowy odkurzacz. Niestety gdy tylko przyjechałam do domu i rozpakowałam je, okazało się, że kabel jest zniszczony. Postanowiłam zatem zwrócić odkurzacz do sklepu. Tam okazało się, że nie chcą mi go przyjąć, gdyż twierdzą, że przy sprzedaży kabel był cały. Niestety nikt tego odkurzacza nie sprawdzał przy mnie. Muszę zatem skorzystać z jakiejś pomocy prawnej. 

Skorzystanie z błyskawiczne pomocy prawnej

błyskawiczna pomoc prawna rybnikMam nadzieję, że prawnik pomoże mi rozwiązać ten kłopotliwy problem. Mianowicie sprzedawca powinien przyjąć odkurzacz i zwrócić mi pieniądze, albo wymienić produkt na nowy. Zaczęłam zatem szukać tej pomocy. Liczę, że będzie to błyskawiczna pomoc prawna rybnik jest miastem, w którym jest sporo prawników. Udało mi się znaleźć kilku i właśnie będę do nich wydzwaniać, by móc się umówić. Oczywiście będę dzwonić, by móc się dowiedzieć, czy mogą mnie dzisiaj przyjąć. Po kilku nieudanych telefonach, z powodu braku wolnych terminów, udało mi się w końcu znaleźć prawnika, który mnie przyjmie. Szybko pojechałam do kancelarii, gdyż okazało się, że może mnie teraz przyjąć. Na miejscu opowiedziałam mu całą swoją historię. Ten powiedział mi, że mogę napisać do Rzecznika Praw Konsumenta stosowne pismo, w którym napiszę, że sprzedawca nie chce zgodzić się na odstąpienie umowy. Podpowiedział mi, żebym jeszcze raz odeszła do tego sklepu i powiedziała sprzedawcy o takim zamiarze sporządzenia pisma. Mam nadzieję, że ten nieuczciwy sprzedawca się zreflektuje i zwróci mi pieniądze, gdyż o wymianie towaru nie ma mowy, gdyż już nie chcę żadnego produktu z tego sklepu. Podziękowałam prawnikowi za naprawdę bardzo szybką pomoc prawną. Sama nie wpadłam na taki pomysł. Oczywiście podziękowałam za szybką poradę prawną. Udałam się następnie do sklepu, w którym zakupiłam felerny odkurzacz. Postraszyłam troszeczkę sprzedawcę konsekwencjami prawnymi. Ten wystraszył się i po chwili namysłu stwierdził, że zgadza się na zwrot gotówki. Bardzo się z tego tytułu ucieszyłam. Okazało się, że pomoc prawna okazała się bardzo trafiona. Cieszę się, że trafiłam akurat na tego prawnika. 

Oczywiście otrzymałam pieniądze za ten odkurzacz. Wszystko zrelacjonowałam swojemu prawnikowi. Na pewno gdy tylko będę tego potrzebowała, to skorzystam jeszcze z jego pomocy prawnej. Nie każdy prawnik potrafi tak błyskawicznie udzielić porady prawnej. Na całe szczęście jego pomoc poskutkowała. Teraz szukam następnego sklepu, w którym będę mogła zakupić nowy odkurzacz. Tym razem sprawdzę go w sklepie przy sprzedawcy, zanim go zakupię.