Poszukiwania psychoterapii w Krakowie

Ostatnio miałam bardzo trudny okres w życiu. Źle się czułam, ponieważ zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym mi się kompletnie nie układało. Z tego wszystkiego, moje ciało zaczęło się buntować i miałam problemy fizyczne. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi, że przede wszystkim powinnam udać się na psychoterapię, ponieważ sama sobie z tym nie poradzę. Uznał on, że mój stan psychiczny jest bardzo zły i potrzebuje natychmiastowej konsultacji ze specjalistą, który się mną zajmie.

Potrzebowałam indywidualnej psychoterapii w Krakowie

indywidualne psychoterapie w krakowiePrzyznałam mu rację. Lekarz wystawił więc skierowanie, z którym teraz powinnam wybrać się do odpowiedniej placówki medycznej. Sęk w tym, że w pierwszej chwili byłam tak skołowana, że zupełnie nie wiedziałam, gdzie się udać. Całe szczęście z pomocą przyszedł mi mój przyjaciel z pracy. Polecił mi on ośrodek zdrowia psychicznego, gdzie prowadzone są między innymi indywidualne psychoterapie w Krakowie. Ośrodek ten mieścił się niemal w samym centrum Krakowa, bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania, dlatego zdecydowałam się tam, jak najszybciej udać. Okazało się, że jest to naprawdę bardzo dobre miejsce polecane i rekomendowane przez wielu poprzednich pacjentów. Indywidualne psychoterapie są tam prowadzone przez sprawdzonych i rzetelnych psychologów i psychiatrów, którzy mieli wieloletnie doświadczenie w swojej pracy. W dodatku terapie zawsze opierali na nowoczesnych metodach, które były rekomendowane przez wielu ekspertów. Wkrótce przekonałam się o tym, że niemal wszystkie moje dolegliwości fizyczne były związane wyłącznie z moim kiepskim stanem psychicznym. Bardzo się ucieszyłam, gdy okazało się, że indywidualne psychoterapia jest na tyle skuteczna, że nie muszę brać żadnych leków psychotropowych, czego bardzo się obawiałam. Korzystam z tej formy leczenia i jestem bardzo zadowolona z tego, że udało mi się trafić do tak dobrego psychoterapeuty. Teraz sama polecam ten ośrodek osobom z mojego otoczenia, które mają problemy ze zdrowiem psychicznym.

Ostatnio zauważyłam na przykład, że moja przyjaciółka z pracy czuje się gorzej. Snuła się z kąta w kąt i cały czas płakała. Poleciłam jej tego psychoterapeutę i zapewniłam ją, że na pewno on jej wysłucha i podejdzie do jej terapii z pełnym zaangażowaniem. Jest to bowiem fachowiec, który ma odpowiednie podejście do pacjenta i nie stosuje „masowych metod”, które w przypadku danej osoby mogą okazać się całkowicie nietrafione. Posłuchała mnie ona i udała się do tego lekarza, który jej też pomógł.