Potrzebowałam rehabilitacyjnych szelek dla psa

Jestem właścicielką kilkuletniego psa. Adoptowałam go, gdy był malutkim szczeniaczkiem. Teraz jest już dużym, dorosłym psem i niestety, ma problemy zdrowotne. Musiał przejść między innymi operacje weterynaryjną, która nie obyła się bez komplikacji. Tak się złożyło, że bezpośrednio po operacji zaczął cierpieć na niedowład przedniej lewej łapy. Jego chodzenie były przez to bardzo utrudnione. Weterynarz podkreślił jednak, że pies musi być rehabilitowany i musi starać się normalnie chodzić, po to aby mięśnie w tej łapie nie przestały pracować i nie obrosły tłuszczem.

Poszukiwania rehabilitacyjnych szelek dla psa

rehabilitacyjne szelki dla psaGdy tylko to usłyszałam, zapytałam się weterynarza, czy mogłabym w jakiś sposób pomóc w tej rehabilitacji swojemu czworonożnemu przyjacielowi. Odparł on, że jak najbardziej jest to możliwe i polecił mi rehabilitacyjne szelki dla psa. Okazało się, że można takie zakupić w niemal każdym sklepie zoologicznym oraz w lecznicy weterynaryjnej. Takie szelki przypominają specjalną uprząż, którą owija się wokół chorej łapy pieska. Długi koniec szelek właściciel trzyma w ręku i jeśli pies zaczyna powłóczyć łapą, albo nie jest w stanie jej podnieść na przykład wchodząc na wysoki krawężnik, czy też po schodkach, właściciel może ją podciągnąć w bezpieczny sposób. Jest to dla zwierzęcia duże ułatwienie. Warto też wspomnieć o tym, że w ten sposób właściciel nie wyręcza psa, tylko pomaga mu powrócić do pełni sił i zdrowia. To niezwykle istotne, dlatego nie wahałam się dłużej i jeszcze tego samego dnia udałam się do okolicznego sklepu zoologicznego, gdzie takie szelki były w sprzedaży. Były one dostępne w wielu różnych wariantach kolorystycznych, jednak dla mnie najważniejsze było to, aby były one solidne i wytrzymałe. Całe szczęście nie miałam problemu ze znalezieniem takiego produktu. Zdecydowałam się na zakup miękkich szelek, które miały regulowaną długość i można je było dopasować zarówno do swojego wzrostu, jak i postury psa. Dzięki temu były one uniwersalne i pasowały dla psów wszystkich ras, a także kundelków.

Dodatkowo ich cena była naprawdę przystępna, a sprzedawczyni zapewniała mnie, że są one wysokojakościowe i chwalone przez poprzednich klientów. Z tego co się od niej dowiedziałam wiele osób chwali zwłaszcza fakt, że są one miękkie i powodują podrażnień u czworonogów. Dodatkowo można je z łatwością utrzymać w czystości, dzięki możliwości prania w pralce nawet w najwyższych temperaturach. Cieszę się, że udało mi się zakupić takie solidne szelki dla mojego schorowanego psa.