Najlepsze orurowanie do pojazdów

Samochody Jeepa są uważane za kwintesencję samochodu terenowego, nawet jeśli obecnie nie są już tak niezniszczalne i idealne do offroadu jak jeszcze kilkanaście lat temu. Współczesne samochody Jeepa są raczej półterenówkami i półciężarówkami, które nadają się do rekreacyjnej jazdy w terenie, aczkolwiek nie sprawdzają się za dobrze w ciężkim offroadzie ze względu na nieszczególnie wysoką wytrzymałość konstrukcji. Modyfikacje mające na celu zwiększenie wytrzymałości pojazdu są więc bardzo rozpowszechnione i poszukiwane.

Profesjonalne orurowanie do samochodu terenowego

orurowanie samochodu jeepOrurowanie to sposób na wzmocnienie samochodu, który polega na zamontowaniu w danym miejscu stalowej konstrukcji z rur, które mają za zadanie osłaniać samochód przed bezpośrednimi efektami uderzeń i kolizji. Orurowanie samochodu jeep jest dostępne w wielu najróżniejszych wariantach, przeznaczonych zarówno do samochodów drogowych jak i wyłącznie terenowych. Najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym rodzajem orurowania jest wariant przedni, zwany przez wielu kierowców „taranem”. Jest to lekka konstrukcja z rur, montowana przed maską samochodu, która nie obciąża amortyzacji samochodu, aczkolwiek doskonale osłania przednią część pojazdu przed uszkodzeniami. Orurowanie do drogowych samochodów tego rodzaju jest najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych lub z lekkich metali, toteż spełnia wszystkie wymagania kodeksu drogowego. Innym, bardzo rozpowszechnionym rodzajem orurowania jest orurowanie boczne. Jest nieco prostsze niż przednie orurowanie, gdyż najczęściej składa się tylko z jednej rury, osłaniającej bok samochodu. Jest równie lekkie jak przednie orurowanie, choć równie skuteczne. W samochodach Jeepa które są wykorzystywane do jazdy terenowej, standardem są orurowania osłaniające całą ramę samochodu. Montowane są one najczęściej pod karoserią, oraz zamykają kabinę samochodu, jeśli dany pojazd posiada zabudowaną kabinę.

W zależności od wersji orurowania oraz samochodu w którym ma być założone, może być ono lekkie, tak by samochód mógł poruszać się po drogach całkowicie legalnie, lub ciężkie i odporne, jeśli pojazd jest wyłącznie samochodem terenowym, używanym tylko na offroadzie. Oprócz firmowego orurowania, dostępnego w salonach Jeepa, można również dostać wiele profesjonalnych modyfikacji, wykonanych przez firmy produkujące nowoczesne, niereferencyjne elementy do samochodów. Orurowania które wykonywane są przez firmy tuningowe zazwyczaj bywają o wiele lepsze i lepiej dostosowane do samochodu w którym mają być zamontowane.