Malowanie powierzchni farbami proszkowymi

Malowanie elementów metalowch wymaga nie tylko precyzji, ale również zastosowania odpowiednich preparatów, gdyż farby nałożone na metalowe powierzchnie mają tendencję do odrywania się i odchodzenia od powierzchni, na której zostały położone. Do części samochodowych, maszyn przemysłowych i podobnych, bardzo intensywnie wykorzystywanych elementów urządzeń nie stosuje się więc standardowych farb emaliowych czy nawet tych na bazie alkoholi.

Zaawansowany proces malowania proszkowego

precyzyjne malowanie proszkowe toruńElementy stalowe które mają być w ciągłym użyciu malowane są więc farbami proszkowymi, które mimo bardzo podobnego, z pozoru, procesu nakładania, są bardzo odmienne od standardowych farb. Nie są one bowiem w stanie ciekłym, a natomiast istnieją w formie naelektryzowanego pyłu, który przywiera do powierzchni przewodzących prąd bardzo łatwo, i pozostaje na nich bardzo długo. Tego rodzaju malowanie jest znacznie bardziej trwałe, a powierzchnie które zostały malowane proszkowo są zdecydowanie bardziej odporne na ścieranie, uderzenia i wszelkie uszkodzenia, jakie mogłyby być bardzo widoczne w mniej odpornych rodzajach farb. Co więcej, farby proszkowe nie są tak szkodliwe dla środowiska jak farby olejne czy emaliowe, toteż mogą być stosowane w wielu różnych zakładach pracy, także tych mniejszych, nie mających żadnych skomplikowanych filtrów powietrza. Z racji łatwości użycia farb, coraz więcej firm oferuje precyzyjne malowanie proszkowe Toruń ma jedną z najlepszych na okolicę firm, która wykonuje malowanie najróżniejszych elementów za pomocą metody proszkowej. Można tam zlecić malowanie części samochodowych czy elementów urządzeń, jak również obudów pojazdów przemysłowych i budowlanych. Nie ma żadnego ograniczenia co do wielkości części jaka ma być pomalowana, gdyż nawet bardzo duże elementy można z łatwością pomalować za pomocą farb proszkowych i zabezpieczyć przed wszelkimi uszkodzeniami na które farby nie są odporne.

Mnóstwo dużych zakładów przemysłowych oraz firm budowlanych zleca tam malowanie swoich maszyn czy pojazdów, aczkolwiek nie jest to jedyne zastosowanie farb proszkowych, toteż równie często używane są do malowania elementów konstrukcyjnych, zwłaszcza tych narażonych na korozję w największym stopniu. Nie jest to najtańszy proces malowania, aczkolwiek jak twierdzi wielu posiadaczy urządzeń czy pojazdów malowanych tą metodą, jest znacznie pewniejszy i o wiele trwalszy niż praktycznie wszystkie inne rodzaje malowania przemysłowego, toteż w porównaniu nieraz okazuje się o wiele bardziej ekonomiczny.