Rodzaje naturalnych nawozów

Od trzech miesięcy jestem szczęśliwą emerytką. Całe życie mieszkałam i pracowałam w Gdańsku. Teraz postanowiłam przeprowadzić się na spokojną, cichą wieś. Sprzedałam mieszkanie w Gdańsku i kupiłam dom z przepięknym, dużym ogrodem na Mazurach. Dom jest w małej, spokojnej miejscowości. Najbardziej jestem szczęśliwa z ogrodu. Zawsze marzyłam o ogrodzie pełnym kwiatów, drzew owocowych, zdrowych, ekologicznych warzyw.

Ekologiczne nawozy w moim ogrodzie

nawozy naturalne w płynieZaraz po przeprowadzce, urządzeniu domu zaczęłam pracę w moim gospodarstwie. W ogrodzie były już drzewka owocowe: jabłonie, grusze i śliwy. Na końcu ogrodu wygospodarowałam sobie miejsce na uprawę warzyw. Planowałam też obsadzić ogród kwitnącymi krzewami, kwiatami głównie bylinami, które zimują w ziemi i nie  trzeba ich wykopywać na zimę. W pracach w moim ogrodzie  pomagał mi mój przyjaciel, który znał się trochę na ogrodnictwie i sadownictwie. Do upraw w moim ogrodzie polecił mi nawozy naturalne w płynie. Moje warzywka i kwiaty potrzebowały trochę pomocy we wzroście. Nie chciałam używać sztucznych, chemicznych nawozów. Dlatego od razu zdecydowałam się na zakup ekologicznych nawozów. Ekologiczne nawozy w płynie, według mojego przyjaciela, to oferta dla osób ceniących sobie dbałość o środowisko naturalne, a dodatkowo nie mających zbyt wiele czasu lub ochoty na zabawę z nawozami granulowanymi lub innymi, stałymi formami nawozów. Nawozy w płynie są bardzo łatwe w użytkowaniu. Maja specjalne miarki dzięki, którym wiemy jaką ilość nawozu wlać pod roślinę. Każda roślina, kwiat potrzebuje różnej ilości nawozu. Dzięki tym nawozom możemy żyć w zgodzie z naturą. Nawozy kupiłam w ekologicznym sklepie, posiadają one świadectwa kwalifikacji do stosowania w rolnictwie ekologicznym wydane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. Mam teraz pewność, że te nawozy są naprawdę ekologiczne i nie będą miały złego wpływu na moje uprawy i kwiaty. Regularne stosowanie nawozów zapewnia obfite plonowanie, podnosząc walory smakowe owoców, warzyw, ziół i roślin ozdobnych.

Stosując nawozy również ekologiczne, trzeba znać się na ich właściwościach i wiedzieć jaka ilość stosować pod daną roślinę. Mój przyjaciel nauczył mnie jak dobrze i odpowiednio stosować nawozy w płynie. Dzięki nawozom moje warzywa rosną jak na drożdżach, a kwiaty kwitną cudnie. Ogród jest przepiękny, kolorowy. Teraz czekam tylko na plony z warzywniaka. Postanowiłam jeszcze posadzi krzaki borówek, które bardzo lubię. Mój ogród jest przepiękny dzięki nawozom w płynie.