Wysokiej jakości wiaty garażowe

Nowoczesne wiaty garażowe można zakupić na jedno lub dwa samochody. Takie wiaty są wytrzymałe i solidne, a do tego wyglądają i komponują się bardzo dobrze. Niektóre można zakupić z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, a inne z bramą garażową. Wszystko zależy od preferencji oraz możliwości finansowych klienta. Wiaty z bramą posiadają zaawansowany system zabezpieczeń. Natomiast wiaty z pomieszczeniem gospodarczym będą idealne dla samochodu oraz dla schowania drobnych narzędzi ogrodniczych.

Solidne wiaty ze stali konstrukcyjnej

wytrzymałe wiaty garażowe poznańPostawienie wiaty na samochód nie wymaga żadnych zezwoleń budowlanych jeśli wiata nie przekracza 35 metrów kwadratowych. Wiata to alternatywa dla garażu wolnostojącego, na którego często po prostu nie ma miejsca. Dobrej jakości i wytrzymałe wiaty garażowe Poznań słynie z najlepszych producentów takich konstrukcji. Kupując wiatę od producenta dostajemy ją razem z projektem. Do tego podczas wyceny klient może przekazać swoje wytyczne. Najczęściej klient ma życzenia co do wymiarów wiaty oraz surowców z jakich jest zrobiona. Niektórzy stawiają wiaty na dwóch słupach inni na 4 lub nawet 6. Wiaty z dachem stworzonym z paneli poliwęglanu są zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wiata takie nie przepuszcza promieni UV. Do tego całą konstrukcję można łatwo utrzymać w czystości. Oczywiście przy wiacie powinny znaleźć się kanały deszczowe, które będą odprowadzać wodę deszczową z dachu wiaty. Do dyspozycji klienta są wiaty o różnych dachach. Mogą to być dachy skośne, proste lub nawet zaokrąglone. Dachy oczywiście nie przepuszczają słońca oraz są szczelne. Aluminiowe ramy wiaty są odporne na rdzę dzięki pomalowanym proszkowo aluminium. Taka konstrukcja nie wymaga konserwacji o nie łuszczy się z upływem lat. Wiaty kosztują od kilku do kilku dziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy od tego czy to wiata drewniana czy metalowa. Do tego wiaty na dwa pojazdy będą adekwatnie do wykorzystanego materiału droższe od wiat pojedynczych.

Wiaty garażowe mogą wyglądać bardzo elegancko. Najczęściej zamawiane przez klientów i właścicieli designerskich domków jednorodzinnych są wiaty ze stali w kolorze grafitu. Takie wiaty można zamontować nie tylko dla ochrony samochodu. Niektóre nadają się nawet jako zadaszenie tarasowe. Wiata w kolorze grafitu wygląda jak przedłużenie bryły budynku. Dlatego jeśli chcemy bardzo nowoczesną wiatę to z pewnością wybierzemy ją prędzej od wiaty drewnianej. Jedna i druga jest solidna i wytrzymałą, można ją montować przy domach.