Coraz częściej w hotelach można zauważyć bardzo proste, ale jednocześnie skuteczne zabezpieczenia. Mają one na celu gwarantować bezpieczeństwo gości, a jednocześnie zapewnić, że nie będą ginąć niewielkie elementy wyposażenia wynajmowanych pokojów. Przypadki takie są bardzo częste i zazwyczaj wynikają z zapominalstwa osób w nich wypoczywających. Najpopularniejszym przykładem jest nieopatrzne wrzucenie do walizki ubrań razem z wieszakami, na jakich były powieszone. Aby temu zapobiec, montuje się obecnie w szafach specjalne wieszaki, których budowa uniemożliwia ich wyciągnięcie.

Funkcja i konstrukcja wieszaków antykradzieżowych

wieszaki hotelowe antykradzieżoweWłaściciele hoteli dbają o to, żeby pobyt w ich przybytku był jak najlepiej wspominany i przede wszystkim bezpieczny dla gości. Dlatego instalują szeregi zabezpieczeń, chroniących wnętrza pokoi, ale też własność hotelową. Zdarza się, że omyłkowo osoby wypoczywające potrafią zapakować do walizek na przykład wieszaki. W ciągu kilkuletniej działalności liczba takich przypadków może wygenerować bardzo duże koszta dla właściciela. Dlatego obecnie tak często zobaczyć można w szafach wieszaki hotelowe antykradzieżowe. Nie pozwalają one na wyciągnięcie ich z jej wnętrza, a tym samym uniemożliwiają nieopatrzne zabranie ze sobą. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, jak zwykłe drewniane wieszaki. Różnią się jednak sposobem mocowania. Normalne wieszaki posiadają na końcach haczyki, te antykradzieżowe proste pręty zakończone metalową kulką lub obręcze. Pierwsze z nich montuje się we wnętrzu drążka ze specjalną szyną, co pozwala na swobodne przesuwanie ich i obracanie. Drugie zakładane są na drążek przed jego przykręceniem. Niemożliwe jest więc ich wyciągnięcie bez wcześniejszego demontażu części szafy. Jest to więc bardzo dobre zabezpieczenie, chroniące właścicieli hoteli przed utratą części wyposażenia. Mimo wyższej ceny pozwalają na zaoszczędzenie dużych sum pieniędzy, gdyż nie jest konieczne ciągłe uzupełnianie wieszaków, które zniknęły przez cały okres działalności obiektu.

Dla właścicieli hoteli najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim klientom. Ważne jest jednak również zabezpieczenie się przed dodatkowymi kosztami, które mogą być generowane przez często znikające drobne elementy wyposażenia. Dlatego coraz częściej wykorzystuje się na przykład wieszaki, które uniemożliwiają wyciągnięcie ich z szafy ze względu na systemy mocowania. Aby to zrobić, należałoby bowiem rozkręcić część szafy, niemożliwe jest więc nieopatrzne wrzucenie ich razem z ubraniami do walizki.