Kiedy myślimy o marihuanie, to jednym z pierwszych skojarzeń jest Holandia. Nie bez powodu, ponieważ jest to jedno z pierwszych państw, jakie zalegalizowało konopie do rekreacyjnego użytku. Przez lata Holandia niemalże stała się synonimem Marihuany. To właśnie z jej stolicy wywodzą się jedne z najlepszych odmian tej rośliny, przeznaczone do rekreacyjnej uprawy i spożywania. Każdy, kto kiedykolwiek słyszał coś więcej o konopiach, z pewnością jest dobrze obeznany z terminami takimi jak Amnesia, Amsterdam, Kush, Haze, Skunk i tym podobne.

Myląca nazwa i legendarne efekty Amnesii

amnesia haze nasionaPomimo mylącej nazwy, ten rodzaj konopi nie sprawi, że stracimy pamięć. Ta wielokrotnie nagradzana odmiana, to bardzo skomplikowana genetycznie odmiana, dająca niezapomniane doznania i legendarny haj. Należy pamiętać, że w Polsce uprawa, posiadanie oraz konsumpcja marihuany jest nielegalna, zatem chętnym pozostaje wyłącznie wyjazd do kraju, gdzie konsumpcja kwiatów konopii jest zalegalizowana. W odmianie amnesia haze nasiona posiadają geny pochodzące nie tylko z Laosu, Tajwanu czy Kambodży ale także z Jamajki. Bez wątpienia, są to jedne z bardziej popularnych nasion na całym świecie, niestety, ze względu na długi czas kwitnienia stanowią spore wyzwanie dla hodowców. Pomimo afgańskiego wpływu w swoim kodzie genetycznym, który przyspiesza czas dojrzewania, odmiana ta potrzebuje około 12 tygodni, aby osiągnąć pełną dojrzałość. Kiedy uda nam się pokonać przeciwności natury, plony jakich możemy oczekiwać są płodne oraz pokaźne. Amnesia to typowa hybryda sativy oraz indicii. Jej kwiaty przybierają stożkowy kształt o ostrym cytrusowym zapachu z wyczuwalną, pikantno-korzenną nutką. Bogactwo smaków nie przeszkadza jednak przy paleniu więc powstający dym jest gładki i drapiący. Amnesia Haze cechuje się dość wysoką zawartością THC w granicach 20-25%. Takie stężenie to gwarancja mocnych, niemalże natychmiastowych efektów. Możemy się spodziewać nagłego wyostrzenia zmysłów, ale przede wszystkim burzy myśli we własnej głowie oraz zwiększone poczucia otoczenia. Ze względu na wysoki poziom tetrahydrokanabinolu, wysoka euforia jest powszechnym efektem. Gatunek ten, ze względu na mocne efekty psychoaktywne nie jest polecany dla początkujących, natomiast w Polsce może być wykorzystywany jako medyczna marihuana.

Odmiana konopii Indyjskiej o groźnie brzmiącej nazwie Amnesia Haze, to wielokrotnie nagradzany szczep wywodzący się z Holandii. Wielokrotnie nagradzany na konkursach gatunek cieszy się dużym uszanowaniem pośród wszystkich, który interesują się konopiami. Jest to ciężka w uprawie hybryda, która charakteryzuje się efektywnymi plonami oraz silnymi efektami psychoaktywnymi. Z tych względów nie jest polecana początkującym growerom ani palaczom. W każdym innym przypadku, pozytywne wrażenia ze spotkania z Amnesia są gwarantowane. W Polsce uprawa, posiadanie oraz spożywanie konopii jest nie legalne, więc zainteresowani muszą wybrać się do kraju, gdzie takie działania sązalegalizowane