W ostatnim czasie ekologia jest w modzie. Z dnia na dzień przestajemy pić wodę z plastikowych butelek oraz stosować foliowe reklamówki. Ta zasada zaczyna także wkraczać do dodatków do stylizacji, także zegarków. Zwolenników i przeciwników drewnianych zegarków jest tyle samo. Jednak producenci starają się ich przekonać do swoich produktów. Wymieniają wiele zalet noszenia takiego zegarka. Czym się różni taki drewniany zegarek od normalnego? Pora to sprawdzić.

Modny drewniany zegarek męski

modne zegarki męskie drewnianeJak do tej pory o wykorzystaniu drewna do wytwarzania biżuterii słyszało się tylko w przypadku naszyjników. Coraz częściej można w sklepach zobaczyć, że zegarki też świetnie wyglądają z tego tworzywa. W sklepach internetowych można zobaczyć modne zegarki męskie drewniane, które będą pasowały nawet do najbardziej ekstrawaganckiego ubioru. Co najciekawsze, nie tylko zwolennicy ekologii decydują się na zakup takiego zegarka, ale także tacy, którzy chcą mieć realny wpływ na ochronę naszego środowiska naturalnego. Trzeba przyznać, że drewno może także świetnie wyglądać w przypadku zegarka. Warto pamiętać, że decydując się na zakup drewnianego zegarka trzeba o niego dbać w specyficzny sposób. Chociaż wiele producentów zapewnia nas o wodoszczelności, to lepiej trzymać go z dala od wilgoci, w tym też opadów atmosferycznych. Istnieje także ryzyko odparzeń w przypadku, kiedy pasek zegarka zbyt mocno przylega do nadgarstka. Drewniany zegarek zimą sprawuje się rewelacyjnie, ale niestety latem trzeba na niego uważać, aby nie zniszczył się zbyt szybko. Każde drewno jest inne, dlatego porównywanie zegarków, które powstały z innego drzewa jest nielogiczne. Aby wszystkie elementy ze sobą współgrały jest wymagane idealne odwzorowanie z projektu. Nie znajdziemy takiego zegarka w pierwszym lepszym butiku, gdzie przedmioty są produkowane na wysoką skalę. Zegarki drewniane dla każdego Klienta są wykonywane indywidualnie. Paski mogą być produkowane zarówno z drewna jak i ze skóry. Najczęściej wybierane zegarki, to te z dębu ze względu na jego trwałość. Kupując zegarek mamy nadzieję, że przetrwa z nami naprawdę wiele lat. Jednak często zapominamy o tym, że tylko od nas zależy, ile dany przedmiot będzie z nami. Nie można go pozostawić samemu sobie, tylko trzeba o niego odpowiednio zadbać. Drewniane zegarki jak najbardziej nadają się na prezent dla bliskiej osoby, w nadziei, że posłuży im dłużej niż tradycyjny zegarek.

Historia zegarków z drewna ma za sobą długą historię, która przetrwała aż do dziś. Jeśli dla nas zegarek to nie tylko bezduszny mechanizm pokazujący aktualną godzinę, to z pewnością powinniśmy wybrać zegarek z drewna. Nada on nie tylko szyku, ale pokaże, że los środowiska nie jest nam wcale obojętny. To właśnie plastik stanowi zagrożenie dla naszej planety i powinniśmy mieć realny wpływ na to co nosimy a potem porzucamy. W ten sposób pomagamy chronić nasze środowisko.