Czasem może nam się wydawać, że posiadanie w domu niektórych sprzętów naprawczych to gruba przesada. Okazuje się jednak, że potrzeba skorzystania ze spawarki zachodzi znacznie częściej, niż mogłoby nam się wydawać. Jak zatem wybrać urządzenie, które w stu procentach spełni nasze oczekiwania i zaspokoi potrzeby, ale nie zajmie powierzchni całego garażu i nie osłabi naszego budżetu domowego na kilka najbliższych lat? Szeroka oferta producentów z pewnością nie ułatwia nam tego trudnego zadania.

Zalety spawarki inwertorowej

spawarki inwertorowe magnumZadaniem spawarki jest trwałe zespolenie przynajmniej dwóch powierzchni metalowych. Proces ten jest możliwy przy wykorzystaniu specjalnego spoiwa. Użycie elektrod i powstanie łuku elektrycznego powoduje topienie się zarówno materiału spajającego, jak i powierzchni metalowej, dzięki czemu te dwa elementy łączą się ze sobą. Aby cały proces przebiegał prawidłowo, potrzebujemy jeszcze tak zwanej otuliny gazowej, która zapobiegnie utlenianiu się metalu. Sama budowa urządzenia nie jest specjalnie skomplikowana, a jednym z najważniejszych elementów jest zasilanie, sterowane aparaturą sterującą. Pozostałe części to przewód z uchwytem do mocowania elektrod oraz przewód masy z zaciskiem na końcu. Warto zwrócić uwagę również na system chłodzący w postaci sprawnych wentylatorów i radiatorów. Dzięki nim możemy liczyć na dłuższą bezawaryjną prace urządzenia. Jedne z najlepiej ocenianych na rynku urządzeń to spawarki inwertorowe Magnum. Są nieduże, mobilne i proste w obsłudze. Przetwornica i elektroniczny sterownik zapewniają wydajną pracę z ustawieniem precyzyjnych parametrów. Wykonane spawy są bardzo wysokiej jakości. Koszt zakupu takiego modelu to od 450 do nawet 3.000 złotych. Jest to zatem rozwiązanie bardziej kosztowne niż w przypadku spawarek transformatorowych, jednak ten rodzaj jest dla amatorów lepszym rozwiązaniem, gdyż znacznie więcej błędów technicznych wybacza. Sama konstrukcja, choc odrobinę bardziej skomplikowana, to jednak znacznie trwalsza i bezawaryjna. Bez wątpienia warto wziąć pod uwagę taką inwestycję.

Choć zakup spawarki do własnego, domowego użytku może niektórym wydawać się grubą przesadą, to jednak doświadczenie pokazuje, że potrzeba scalenia dwóch metalowych elementów zachodzi na tyle często, że warto mieć tego typu narzędzie do dyspozycji, zwłaszcza jeśli majsterkowanie jest poniekąd naszą pasją. Najlepiej spisują się spawarki inwertorowe, które gwarantują wydajną i niemal bezawaryjną prace przez długi czas. Bez wątpienia atutem jest również mały rozmiar i mobilność urządzenia.