Od momentu przejęcia przez SAP SuccessFactors marka uczyniła produkt i technologie centralnym elementem swojego oprogramowania jako usługi (SaaS) HCM i zintegrowała je z pakietami aplikacji SAP, w tym z lokalnymi systemami HR, takimi jak SAP HCM. Firma dzieli narzędzia talentów na moduły w pakiecie SAP SuccessFactors HCM Suite.

Na Successfactors SAP składają się cztery filary

nowoczesny successfactors sapMożliwości obejmują tradycyjne „cztery filary” zarządzania talentami: rekrutację, naukę i rozwój, zarządzanie wydajnością i zarządzanie wynagrodzeniami. Pakiet ma również oprogramowanie do wbudowania oraz czasu i obecności, a także moduły do ​​planowania siły roboczej i analizy ludzi. Employee Central jest głównym centrum HR linii produktów SAP SuccessFactors. Służy jako system ewidencji kadr, repozytorium danych, które przechowuje informacje o każdym pracowniku, takie jak adres, numer ubezpieczenia społecznego lub krajowy numer identyfikacyjny, wynagrodzenie i zapisy na świadczenia. Może także zawierać zapisy zgodności z przepisami, informacje o stanowiskach (stanowiskach) i strukturze raportowania w organizacji. Employee Central ma także funkcje samoobsługi pracowniczej (ESS) i samoobsługi menedżera, które pozwalają użytkownikom na wprowadzanie zmian, do których są uprawnieni, bez pomocy działu HR. Centralna lista płac pracownika to oddzielny, opcjonalny moduł, który obsługuje listę płac, co często jest uważane za podstawową funkcję HR. Od 2018 r. nowoczesny successfactors sap ma gotową obsługę wymagań płacowych w 41 krajach. Wielu użytkowników SAP SuccessFactors ma już aplikację lub usługę płacową, z której wolą korzystać, taką jak ta oferowana przez Automatic Data Processing Inc. (ADP) lub dostawcę outsourcingu płac w wielu krajach (MCPO). Z tego powodu SAP SuccessFactors zapewnia szeroki zakres opcji integracji zarówno z pracownikiem centralnym, jak i pracownikiem centralnym listy płac. Sprzedawca dołączył ostatnio do innych producentów oprogramowania HR, dodając sztuczną inteligencję (AI) w celu rozszerzenia funkcji analitycznej i pomocy w automatyzacji procesów HR za pomocą chatbotów, przetwarzania języka naturalnego (NLP) i uczenia maszynowego. Firma została założona w 2001 roku, w pierwszej dekadzie SuccessFactors nabył pięć firm, aby wzmocnić swoją ofertę w chmurze. SuccessFactors wszedł na giełdę w 2007 roku. Na początku 2012 r. SAP nabył SuccessFactors za 3,4 mld dolarów.

Firma stała się spółką zależną pośrednio w całości i została przemianowana na SAP SuccessFactors. W tamtym czasie przejęcie było postrzegane przez SAP jako duży wysiłek, aby wejść na szybko rozwijający się rynek aplikacji biznesowych SaaS. Analitycy branżowi postrzegali przejęcie SuccessFactors jako znaczącą konkurencyjną salwę w stosunku do największego rywala SAP w aplikacjach dla przedsiębiorstw.