Osoby pracujące na budowach, a szczególnie w wykopach, są często narażeni na niebezpieczeństwo. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj wykopy są dość głębokie a ziemia reaguje na warunki atmosferyczne i bardzo łatwo może się osunąć i zasypać osobę pracującą w wykopie. Wtedy firma wykonująca takie prace ma dużo nieprzyjemności, dlatego ważne jest zabezpieczenie takich miejsc.

Zabezpieczenia wykopów szalunkami

szalunki do wykopów cenaJak wspomniano wyżej, szalunki do wykopów nie tylko ułatwiają pracę, ale przede wszystkim są bardzo potrzebnym zabezpieczeniem osoby, która w takim wykopie pracuje. Jeżeli mamy za zadanie np. położyć sieć kanalizacyjną a nie mamy na wyposażeniu własnych szalunków, przeznaczonych do zabezpieczenia wykopów, możemy skorzystać z wynajmowanego sprzętu. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale najważniejsze w tym przypadku jest bezpieczeństwo drugiego człowieka. Jeżeli chcemy skorzystać z wypożyczenia takiego szalunku a nie wiemy ile taka usługa kosztuje, można porównać ceny w internecie wpisując w przeglądarkę internetową hasło szalunki do wykopów cena, a wtedy pojawią nam się oferty cenowe z wypożyczalni takich sprzętów albo ceny szalunków do sprzedaży. Jeżeli ceny okażą się przystępne to warto zakupić swój własny szalunek, który zabezpieczy naszych pracowników i tym samym zapewni spokojną i efektowną pracę. Oczywiście cena tego typu szalunku będzie zależała od jego rodzaju i materiału z jakiego został wykonany. Istnieją takie rodzaje szalunków do wykopów jak szalunki słupowe, które są podobno najekonomiczniejszym i najwygodniejszym zabezpieczeniem wykopów głębszych niż 4m i szerszych niż 3m. Dzięki modułowej budowie oraz wysokim można zabezpieczyć wykopy do 10 m głębokości. Kolejnym rodzajem szalunków są szalunki segmentowe.Ten typ zabezpieczenia wykopów doskonale nadaje się do projektów złożonych. Dzięki segmentom o szerokości 30cm lub 60cm, których głębokość można regulować i możliwe jest mijanie przeszkód na różnych głębokościach. Bardzo dokładne zabezpieczają komóry przewiertowe.Wykopy można też zabezpieczać szalunkami w postaci komór. ten szalunek zabezpiecza wykop z wszystkich czterech stron. Modułowa budowa komory pozwala na zabezpieczenie każdego wykopu. Najczęściej są stosowane pod przewierty, montaż pompowni oraz instalacje zbiorników paliwowych.

Bezpieczeństwo na budowie to najważniejsza rzecz. Dlatego kiedy nie mamy pojęcia ile kosztuje zabezpieczenie wykopu warto wpisać w przeglądarkę hasło szalunki do wykopów cena i szybko zorientujemy się ile wyniesie nas zakup bądź wypożyczenie takiego szalunku. Warto się w nie zaopatrzyć, gdyż nasze bezpieczeństwo nie ma żadnej ceny.