W ostatnim czasie dekoracje sal weselnych czy restauracji oferujących organizację przyjęć znów chętnie goszczą balony. Jednak nie są to już znane nam wcześniej setki gumowych balonów podwieszanych pod sufitem, a lewitujące w powietrzu ozdoby napełniane helem. Dlatego coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie zarówno gotowe kompozycje balonowe odpowiednie do rodzaju imprezy jak i butle z helem, które wystarczy napełnić dostarczonym gazem żeby mieć efektowne dekoracje.

Użytkowanie butli z helem

butle z helemWbrew pozorom butle z helem wcale nie są trudne w użytkowaniu. Wystarczy odkręcić zawór zamykający butlę oraz przekręcić rurkę umieszczoną w ustniku balona. Gdy gaz wypełni wnętrze balona wystarczy jeden ruch ręki, aby zatrzymać przepływ helu. Dzięki takiemu podwójnemu zabezpieczeniu mamy pewność, że gaz nam nie ucieknie zamiast trafić do wnętrza balonu. Zamawiając butlę z helem możemy liczyć, że dekoracje powstaną w ciągu kilku chwil, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w dniu przyjęcia, kiedy każdy potrzebuje czasu na przygotowanie się. Chociaż balony są postrzegane za „dziecięce”, to już od dawna nie są domeną jedynie kinderbali. Dostępność liter oraz cyfr w różnych rozmiarach sprawia, że zdobią przyjęcia z okazji „okrągłych” urodzin czy rocznic ślubu. Hitem są osiemnastkowe dekoracje złożone ze ścianki połyskujących gwiazdek i matowych okrągłych balonów wspierane napisem czy lewitującą nad krzesłem jubilata liczbą 18. Bardzo efektowne i nowoczesne dekoracje stworzone z kilku dużych, matowych, okrągłych balonów ozdobionych girlandą bluszczu doskonale wpisują się w najmodniejszy ostatnio trend dekorowania sal weselnych, czyli greenery. W przypadku samodzielnego tworzenia tego typu szpaleru lewitujących balonów warto sprawdzić jaką ilość tego typu balonów można napełnić za pomocą jednej butli, aby zamówić odpowiedni jej rozmiar. Jeśli balony mają pozostać w jednym miejscu konieczne będą również obciążniki, które mogą wyglądać jak cukierki w kolorowych papilotkach lub jako na przykład miniaturowe butelki szampana.

Jak widać możliwości jakie daje dekoracja stworzona za pomocą balonów oraz butli z helem to całkiem niedroga alternatywa dla kwiatowych dekoracji. Dzięki niedużych rozmiarów butli można stworzyć spójną i efektowną ozdobę stołów, czy urozmaicić korytarz czy klatkę schodową w nieciekawym wnętrzu. Jednak największą zaletą balonów z helem jest ich atrakcyjność dla najmłodszych uczestników przyjęć. Gdy kilka uciekających do góry balonów zostanie przygotowanych dla dzieci, na pewno wykorzystają je do zabaw i długo będą wspominać fantastyczną imprezę.