Podczas cięcia granitu woda swobodnie przepływa przez ostrze i płytkę, co eliminuje kurz, chłodzi ostrze i zmniejsza ryzyko odprysków. Zamocuj piłę do płytek diamentowym ostrzem oznaczonym jako odpowiednie do cięcia granitu. Ostrze przeznaczone do cięcia płytek ceramicznych lub marmuru nie jest wystarczające.

Jak wyciąć granitowy blat?

tarcza do cięcia granituGranit jest twardszy od ceramiki i marmuru – ostrze zaprojektowane do cięcia tego rodzaju płytek ledwo wbije się w granit. Zdejmij taśmę z granitu i podziwiaj gładkie, czyste cięcie. Pozwól granitowemu pyłowi osiąść i odessaj go za pomocą odkurzacza sklepowego. Jeśli użyłeś przecinarki na mokro, zamiast pyłu znajdziesz cienką mokrą zawiesinę; zetrzyj to z płyty wilgotną szmatką. Wykonanie cięcia wstecznego jest koniecznością, ponieważ materiał granitowy staje się bardzo cienki tuż przed tym, jak brzeszczot przecina ostatni kawałek kamienia na końcu płyty. Bez cięć wstecznych wibracje piły mogłyby spowodować odpryskiwanie, a nawet odłamywanie kawałka. Pokryj fragment granitu, który zamierzasz wyciąć za pomocą urządzenia, jakim jest tarcza do cięcia granitu. Ponieważ taśma po prostu posłuży do ochrony powierzchni i zmniejszenia ryzyka odprysków, umieszczenie taśmy nie musi być precyzyjne. Po prostu umieść dwa lub trzy paski wzdłuż górnej części ogólnego obszaru, w którym będziesz ciąć – będziesz przecinać przez to. Granit to popularny wybór do modernizacji kuchni i łazienek, wypolerowany i uszczelniony granit ma ponadczasowy urok, trwałość i łatwą konserwację, z którą niewiele innych materiałów może się równać. Ale ten kamień naturalny jest drogi, kosztuje od 15 do 40 USD za stopę kwadratową, a profesjonalna instalacja dodaje kolejne 25 do 35 USD za stopę kwadratową. Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie znacznych pieniędzy na wymarzonej aktualizacji? Cięcie granitowej płytki powoduje powstawanie pyłu kamiennego, który jest szczególnie ciężki i gęsty. Jeśli musisz wyciąć w pomieszczeniu, otwórz wszystkie okna zewnętrzne i zakryj wszystkie drzwi drzwiami mieszkalnymi w sekcjach z plastikową folią, aby zmusić kurz do pozostania w tym obszarze. Cięcie granitu na mokro stanowi ten sam problem, chociaż nie dotyczy suchego pyłu, ale raczej mokrego pyłu, który jest substancją podobną do szlamu. uszczelniacz granitowy, proces ten może utrzymać piękne blaty. Najczęstszym sposobem określenia poziomu konserwacji, którego będzie wymagał kamień, jest test cytrynowy i wodny.

Gdy zainwestujemy w piękny nowy granitowy blat do kuchni lub łazienki, ważne jest, aby wyglądał jak najlepiej, abyś mógł cieszyć się nim przez dziesięciolecia. Chociaż jest to mocny, trwały materiał, który jest w stanie wytrzymać wiele codziennych zastosowań, może nadal trawić, rysować lub od czasu do czasu plamić, jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowany.