Dlaczego warto jest zlecić przygotowanie ślubu i wesela konsultantowi ślubnemu? Czy przyszła para młoda koniecznie musi się zajmować tym samodzielnie? I w końcu czy ma to jakieś znaczenie dla gości? Na ostatnie dwa pytania odpowiedź brzmi oczywiście przecząco. Na pierwsze odpowiemy poniżej, ale na pewno od razu można napisać, że warto zlecić komuś organizację swojego wesela. Nie dlatego, że nie chce nam się tym zajmować osobiście. Profesjonalnie zorganizowane wesele będzie po prostu niezapomniane.

Weselny concierge zajmie się wszystkim

kompleksowa organizacja wesel - warszawaW praktyce wygląda to tak, że profesjonalnym organizowaniem przyjęć weselnych zajmują się konsultanci ślubni. Z języka angielskiego przyjęło się nazywać ten zawód jako wedding planner. Można się spotkać również z firmą wyspecjalizowaną w organizacji wesel. Mówimy wówczas o agencji weddingowej. Wszystko kręci się jednak przy słowie wedding, czyli po polsku ślub. Gdyby jednak poszukać jeszcze innych synonimów to można by spokojnie użyć określenia weselny concierge. Nie ważne jak to nazwiemy – chodzi o to, że wystarczy opowiedzieć im tylko o naszych oczekiwaniach co do ślubu i wesela. A potem wszystkim zajmą się właśnie oni – fachowcy od wesel. Chcielibyśmy jednak napisać ile kosztuje taka kompleksowa organizacja wesel – Warszawa ma oczywiście swoje ceny, więc skupmy się na stolicy. Koszty zorganizowania przyjęcia weselnego krajowego mogą wynieść około dziesięciu tysięcy złotych. I to jest taka bardzo szacunkowa stawka. Zależy ona od zakresu obowiązków, jakie zrzucamy na konsultanta czy na agencję ślubną. Im większe wesele i większy budżet przeznaczony na samo przyjęcie tym większe będzie wynagrodzenie wedding plannera. Natomiast trzeba wiedzieć jedno, że taka usługa obejmuje organizację wesela pod każdym względem. Nie trzeba przy tym robić kompletnie nic samemu. Wiadomo przecież, że w dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo zapracowani. Dlatego właśnie powstały takie firmy, które całe przyjęcie weselne przygotują za dwojga narzeczonych, którzy planują zawarcie związku małżeńskiego.

Jeśli nie ma się czasu na zajmowanie się organizowaniem i nadzorowaniem organizacji wesela albo po prostu marzy się o niezapomnianym przyjęciu weselnym to warto zlecić jego zorganizowanie konsultantowi ślubnemu. Wtedy wesele jest niespodzianką nawet dla pary młodej. Konsultantów ślubnych można określić również jako weselnych concierge. Mamy swojego asystenta, który zajmie się wszystkim w naszymi imieniu. Wszystko jest oczywiście konsultowane na bieżąco z parą młodą.