Większość kobiet ma przekłute uszy już w dzieciństwie. Mamy decydują się na to dlatego, że małe dziecko lepiej to znosi, szybciej wszystko mu się również goi. Poza tym dzieci są zdecydowanie bardziej odważne. Wiele małych dziewczynek pragnie mieć przekłute uszy. Natomiast dorosłe kobiety nie mające przekłutych, bardzo często obawiają się tego i trudno im się zdecydować na taki właśnie krok.

Przekłuwanie uszu w salonie

przekłuwanie uszu poznańDlatego też zdecydowanie najlepiej jest przekłuwać uszy małym dziewczynkom we wczesnym wieku. Wtedy, gdy one same wychodzą z taką inicjatywą i chcą się zdecydować na taki właśnie krok. Dobrze jest bez wątpienia poczekać chociaż kilka lat by dziecko było świadome tego, co ma się wydarzyć. Zapytać je o zdanie w tej kwestii i ustalić z nim szczegóły. Jednak dobrze, by miało ono wówczas kilka lat. Wtedy zdecydowanie najłatwiej jest małej dziewczynce znieść ewentualne niewygody, ponieważ marzy ona o noszeniu kolczyków tak jak mama, czy też jej koleżanki. Gdzie taki zabieg przekłuwania uszu powinniśmy wykonywać? Oczywiście takich rzeczy nie powinno się robić w zaciszu domowym. Nie powinien być to zabieg w niesterylnych warunkach, ponieważ wówczas może wdać się jakieś zakażenie. Takie zabiegi są wykonywane w salonach kosmetycznych i to właśnie tam powinniśmy się zdecydowanie zgłosić. Wówczas będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane bardzo szybko i przede wszystkim należycie. Oczywiście uszy zazwyczaj przekłuwa się przy pomocy pistoletu. Mała igła wbija się w ucho szybko i bezboleśnie, pozostawiając małą dziurkę na kolczyk. Od razu należy umieścić go w nowo powstałej dziurce, by nie zarosła, co również po dłuższym czasie mogłoby się stać. Dziecko musi mieć zatem kolczyk i od czasu do czasu go obracać w uchu. Wówczas dziurka się bardziej „wyrobi”, a ucho po jakimś czasie przestanie zupełnie boleć. Oczywiście nie jest zbyt drogie takie przekłuwanie uszu Poznań czy też wiele innych miast, mają taką usługę w bardzo niskiej cenie. Warto zatem dość szybko zdecydować się na taki krok.

Posiadanie kolczyków w uszach, to dla wielu małych dziewczynek tak naprawdę swego rodzaju marzenie. Warto zatem gdy dziecko jest jeszcze stosunkowo małe, zdecydować się na wykonanie właśnie takiego zabiegu. Jest on dość szybki, praktycznie bezbolesny i daje świetny efekt – można zakładać upragnione kolczyki. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, by udać się z tego typu życzeniem do salonu profesjonalnego, w którym wszystko odbywa się w należytych i przede wszystkim sterylnych warunkach.