Osoby, które cenią wspomnienia muszą zdecydować się na wybór odpowiedniego kamerzysty na swój ślub oraz wesele. Oczywiście najważniejszym punktem przed wyborem odpowiedniego kamerzysty jest przejrzenie portfolio, gdzie możemy przekonać się o wcześniejszych pracach, które zostały już wykonane przez danego kamerzystę. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, w jakiej jakości wykonane zostały wcześniejsze filmy, ponieważ w dzisiejszych czasach każdy film powinien być wykonany w jakości HD.

Ilu kamerzystów wynająć do filmowania wesela?

Wideofilmowanie wesel w ŁodziNajczęściej decydujemy się na to, aby wynająć jednego kamerzysty, który będzie zajmował się produkcją filmową, ale jeżeli dysponujemy większym budżetem finansowym, to możemy zdecydować się na dwóch lub nawet trzech operatorów kamery. Takie rozwiązanie pozwoli na uzyskanie znacznie większego materiału filmowego, który zostanie później wykorzystany do stworzenia filmu ślubnego. Kiedy decydujemy się na wideofilmowanie wesel w Łodzi to przede wszystkim powinniśmy oszacować budżet finansowy, który będziemy mogli przeznaczyć na produkcję teledysku ślubnego. Ostateczna cena wideofilmowania będzie zależeć od czasu kamerzysty, który będzie uczestniczył w ceremonii ślubnej oraz weselnej, a także czy chcemy na teledysku ślubnego mieć nagrania z przygotowań, oraz błogosławieństwa. Na cenę może mieć również wpływ umiejętność oraz doświadczenie jednego kamerzysty, a także sprzęt, którym dysponuje. Ilość kamerzystów również będzie brana pod uwagę przy ostatecznej cenie, a także musimy zdecydować się, jakiej długości ma zostać wykonany film ślubny, ponieważ możemy zdecydować się na materiał trwającej 4 godziny albo na krótki teledysk ślubny trwający godzinę lub nawet 15 minut. Możemy również z profesjonalnych usług kamerzysty skorzystać, wtedy gdy potrzebujemy stworzyć video zaproszenia albo podziękowania dla rodziców. Najczęściej podstawowe usługi kamerzysty kosztują nas co najmniej 1500 zł, a za pakiet rozszerzony zapłacimy około 5000 zł. Jednak z racji tego, że jest to jedyna pamiątka z naszego ślubu oraz wesela to nie powinniśmy na temat oszczędzać.

Poszukiwania możemy zacząć od przeszukania lokalnego rynku, aby mieć jak najbliżej do kamerzysty, ale także możemy przejrzeć listę kamerzystów, którzy są najbardziej polecani. Podczas pierwszego spotkania z kamerzystą powinniśmy zapytać o jego doświadczenie, a także sprzęt, którym dysponuje. Musimy również zapytać o to, czy może kamerzysta dopasować się do indywidualnych oczekiwań i potrzeb pary młodej.