Każdy dobrze przygotowany projekt budynku powinien zostać przygotowany odpowiednio dla potrzeb jego przyszłych użytkowników, ale także pod kątem tego, aby posłużył jak najdłużej. Obok najważniejszych kwestii w budowie domu takich jak wybór materiału, z którego zostanie zbudowany istnieje także potrzeba zabezpieczenia budynku przed niepożądaną działalnością warunków atmosferycznych. W końcu każdy budynek prędzej czy później musi zmierzyć się z siłą żywiołów natury.

Ochrona budynku przed niszczącą działalnością wody

iniekcja ciśnieniowaZabezpieczenie domu przed niszczącą działalnością wody z pewnością zabezpiecza go przed szybszym jego niszczeniem i zużywaniem się. Źle zabezpieczone ściany, tarasy i balkony przed zbieraniem się na nich wody powodują pojawienie się brzydkich zacieków na nich. W dłuższej perspektywie czasu może przerodzić się to w poważniejszy problem jakim jest pojawienie się pleśni. Pomimo tego, że istnieje szereg preparatów, które pomagają ją zwalczyć, to taki dom nosi już znamiona chorego budynku. Dodatkowo sama pleśń nie pozostaje obojętna na stan zdrowia osób mieszkających w takich domach. W skrajnych wypadkach może prowadzić ona do ciągle nawracających chorób górnych dróg oddechowych. Hydroizolacja budynku zatem powinna zostać uwzględniona już na etapie jego projektowania. Co jednak w sytuacji, gdy ciągłość bariery chroniącej ściany oraz podłoże przed niszczącą działalnością wody zostanie przerwana? Z ratunkiem przychodzi iniekcja ciśnieniowa. Jest to technika, które umożliwia odbudowę warstwy chroniącej przed zbieraniem się wody. Jej wykonanie nie wymaga odkopywanie fundamentów budynku, co często praktykuje się w technikach pozbywania się pleśni. Jej przebieg polega na nawierceniu kilkunastu otworów wzdłuż powstałej rysy w wyniku działalności wody czy wokół mokrej plamy, która pojawiła się na ścianie. Następnie w tak przygotowane otwory wtłacza się uszczelniacz. Niewątpliwie dużą zaletą iniekcji ciśnieniowej jest fakt, że nadaje się ona do niemal każdego materiału budowlanego, z którego wykonywane są budynki. 

Hydroizolacja każdego budynku to kwestia, o którą warto zadbać już podczas etapu jego projektowania. Z pewnością w przyszłości zaowocuje to zabezpieczeniem całego domu przed szkodami jakie może wyrządzić stojąca woda w ścianach i podłodze. W sytuacjach pojawienia się pleśni na ścianach warto rozważyć zastosowanie iniekcji ciśnieniowej, aby zażegnać problem raz na zawsze. Zdecydowanie dobrze wpłynie to także na kondycję zdrowotną użytkowników takiego budynku.