Prace wykonywane w firmach budowlanych dzielą się na różne grupy w zależności od poziomu zagrożenia, które czyha na pracowników. Właśnie dlatego podczas wykonywania tego zawodu należy mieć oczy dookoła głowy i ciągle zwracać uwagę na otoczenie. Ze względu na to, że każdy człowiek się czasem myli, konieczne jest minimalizowanie ryzyka poprzez stosowanie odpowiednich środków ochronnych — indywidualnych i zbiorowych. Czy zawsze opłaca się je kupować, czy lepiej skorzystać z opcji wypożyczenia?

Rusztowania aluminiowe w dobrej cenie

rusztowania plettac cenaŚrodki ochrony indywidualnej, takie jak rękawice, odzież, obuwie czy kask powinien otrzymać każdy pracownik na budowie. Powinny być dopasowane pod względem rozmiarów, aby odpowiednio chronić. Znaczenie trudniej jest w przypadku zapewnienia środków ochrony zbiorowej. Takie elementy jak rusztowania nie kosztują mało, przez co pracodawca musi zmierzyć się ze sporym wydatkiem. Na szczęście wiele przedsiębiorstw zewnętrznych oferuje wynajęcie tego typu konstrukcji. Tylko kiedy bardziej niż zakup opłacalny jest wynajem platform roboczych? Wszystko zależy od czasu ich użytkowania. Jeśli firma prowadzi działalność, która głównie polega na pracach na wysokości, wtedy znacznie lepiej jest kupić rusztowania Plettac Cena się z pewnością szybko zwróci. Znacznie inaczej sytuacja wygląda wtedy, gdy prace na wysokości powadzimy doraźnie. Często jest tak, że na terenie budowy jest już rozstawione rusztowanie innej firmy i na podstawie porozumienia inne przedsiębiorstwo może z nich skorzystać. Nie jest to jednak częste. W związku z tym znacznie lepiej rozważyć wynajem platform umożliwiających realizację robót prowadzonych na wysokości. Oferta przygotowana przez przedsiębiorstwa zajmujące się najmem zwykle jest bardzo szeroka. Można bez problemu dopasować wysokość konstrukcji, wielkość platform roboczych czy nawet ich nośność do aktualnych potrzeb. Po realizacji zlecenia wystarczy tylko zdemontować rusztowanie i powiadomić firmę wynajmującą, że może odebrać konstrukcję z miejsca budowy.

Cena w takich przypadkach naliczana jest w zależności od wielkości platform roboczych oraz czasu ich najmu. Zdarza się, że firma zewnętrzna dolicza także koszty transportu, jednak dopiero po przekroczeniu pewnej odległości od magazynu. To bardzo opłacalna opcja podczas prowadzenia doraźnych prac na wysokości. Nie tylko szybko otrzymamy platformy robocze, ale także możemy mieć pewność, że będą bezpieczne i trwałe – firma oferująca najem takich konstrukcji szczególną uwagę zwraca na jakość oferowanych przez siebie produktów.