Depilacja jest stałym elementem w usługach licznych gabinetów kosmetycznych. Usuwanie nadmiernego owłosienia polega przede wszystkim na zastosowaniu wielu metod mechanicznych oraz nowoczesnej technologii umożliwiającej trwałą i skuteczną depilację. Tradycyjne metody mechaniczne polegają przede wszystkim na użyciu wosków i pasty cukrowej, wiążą się jednak z dyskomfortem i nie przynoszą długotrwałych rezultatów. W zaciszu domowym stosuje również tradycyjne maszynki do golenia oraz preparaty chemiczne. Dlatego bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się metody pozwalające na trwałe usuwanie niechcianego owłosienia.

Trwała depilacja laserami Light Sheer

light sheer dla kosmetyczekZostały opracowane nowoczesne lasery umożliwiające skuteczne i trwałe pozbycie się włosów w bezpiecznych i komfortowych warunkach gabinetów kosmetycznych. W tym celu wiele firm stworzyło nowoczesne urządzenia wykorzystujące działanie wiązki światła. Możliwość używania wysoko wyspecjalizowanego sprzętu istnieje tylko i wyłącznie w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Dlatego został stworzony laser Light Sheer dla kosmetyczek do użytku tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów. Light sheer jest niezwykle skutecznym urządzeniem działającym intuicyjnie, który w rękach wykwalifikowanego personelu umiejętnie usuwa owłosienie nawet z najbardziej wrażliwych i newralgicznych miejsc ciała. Anatomiczna budowa głowic pozwala dostosować się do rodzaju owłosienia i skutecznie wykonać zabieg depilacji. To jeden z najskuteczniejszych sprzętów do depilacji obecnie istniejących na rynku. Zabieg jest bezbolesny i bardzo skuteczny. Jego działanie opiera się na działaniu wiązki światła bezpośrednio na macierz mieszka włosowego koncentrując się na pigmencie. Podgrzane tkanki ulegają zniszczeniu i tym samym obumierają mieszki włosowe i same włosy. Zabieg wykonywany jest najczęściej w kilku seriach, gdyż włosy znajdują się w różnym stopniu wzrostu. Po pierwszym zabiegu usuwanych jest około 30% owłosienia, a w efekcie końcowym można uzyskać do 90% utraty włosów. Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Wszelkich informacji można uzyskać na konsultacjach oraz podczas prób laserowych.

Light Sheer działa na każdy rodzaj włosów i może być stosowany nawet przy ciemnej i opalonej skórze. Coraz więcej osób korzysta z nowoczesnych technologii umożliwiających skuteczne usunięcie owłosienia, praktycznie na zawsze. Po kilku latach ze względu na stan uśpienia niektórych włosów warto powtórzyć zabieg. Zabiegi depilacji Light Sheer są niezwykle bezpieczne, gdyż wiązka światła działa tylko i wyłącznie na warstwę skóry nie przenikając w głębsze tkanki i organy. To jeden z najlepszych i najnowocześniejszych urządzeń wykorzystywanych w renomowanych gabinetach kosmetycznych.

Kategorie: Uroda i moda