Smaczna, zdrowa i naturalna pożywka dla naszego czworonożnego przyjaciela to najlepsze co możemy mu zapewnić. Warto zapoznać się ze sposobami odżywiania naszego psa bądź innego zwierzęcia, aby móc dobrze go karmić. Ciekawą opcją będzie dieta barf, na temat której poświęcane jest coraz więcej artykułów. Czym jest ta dieta?

Naturalna dieta dla psa

barf dla psaDieta ta staje się coraz popularniejsza wśród miłośników psów. Zwolennicy tego sposobu karmienia twierdzą, iż jest to najlepsza metoda na karmienie swojego psa. Barf dla psa ma wiele zalet. Przede wszystkim pokarm jest całkowicie naturalny co zapewnia łatwe trawienie pokarmu, a jak wiadomo psy mają krótki przewód pokarmowy. Brak konserwantów, szeroki zasób witamin oraz makro- i mikroelementów. Nie zapominając o równie ważnych kwasach tłuszczowych. Co zapewnia tego typu karmienie zwierzęcia? Na pewno fakt, iż można w idealny sposób dostosować żywność dla psa do jego wieku, indywidualnych preferencji i potrzeb. Rozwinięcie tej nazwy w języku polskim to „biologicznie odpowiedni surowy pokarm”, co sugeruje iż w skład pokarmu wchodzą elementy innych zwierząt takie jak mięso, kości i podbory. Oczywiście w minimalny stopniu podawane są również rośliny. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby w diecie czworonoga było minimum 5 rodzai mięsa, co wzbogaci różnorodność posiłków zwierzęcia. Warto zwrócić uwagę na szereg korzyści płynących z tego typu karmienia. Rozpoczynając od zdrowszego stylu życia naszego pupila, a kończąc na fakcie, iż surowe mięso i inne elementy zwierzęce są tańsze niż zakup gotowej karmy. Nie należy również obawiać się kiedy nasze zwierzę jest chore, gdyż psy z alergiami pokarmowymi. chorymi nerkami, tarczycą czy innym narządem również mogą jeść surowe mięso i inne przetwory. Mimo to jeżeli nigdy nie mieliśmy doświadczenia z dietą barf odpowiednią opcją byłoby skonsultowanie się z dietetykiem, aby w odpowiedni sposób dobrać rodzaj mięsa jaki podamy naszemu psu oraz jak dieta zostanie wprowadzona, aby od razu nie przestawiać psa z karmy suchej na żywność surową, ponieważ niekoniecznie będzie to najlepsza opcja. Mimo to z czasem zauważymy pozytywne aspekty karmienia surowym pokarmem.

Dieta barf to idealna dieta dla naszego czworonoga, która zapewnia odpowiednie dostosowanie porcji pokarmu oraz dostosowanie posiłków do potrzeb wynikających z wieku, aktywności fizycznej i innych. Dieta jest w 100% naturalna i kontrolowana przez nas samych, dlatego nie musimy obawiać się tego czy nasz zwierzak nie je przypadkiem niczego zbędnego.

Kategorie: Zoologia