Wakacje w Kudowie Zdroju to znakomity pomysł. To przede wszystkim piękne górskie tereny, które kuszą wspaniałymi widokami. Atrakcji w tym miejscu jest jednak dużo więcej. Kudowa nie musi być wcale kierunkiem tylko dla wielbicieli wzniesień i górskich spacerów. Także osoby, które chcą pozwiedzać albo odpocząć, znajdą coś dla siebie. Tym bardziej że miejsc noclegowych nie brakuje. Kudowa Zdrój wydaje się świetnym wakacyjnym kierunkiem dla par, rodzin z dziećmi czy większych grup, na przykład młodzieży.

Kudowa zachęca swoimi atrakcjami

atrakcje turystyczne kudowa zdrójWiadomo, że w przypadku terenów górskich największą popularnością cieszą się one zimą, czyli podczas sezonu narciarskiego. Możliwość poszusowania po stokach w okolicy Kudowy Zdroju jest z pewnością kusząca perspektywą. Można także postawić na narty biegowe. W każdym razie na pewno wielbiciele nart coś dla siebie znajdą. Latem warto postawić na leśne i górskie wędrówki po pięknych okolicznych szlakach. Wspaniałych widoków na pewno nie będzie brakowało. Podobnie jak wielu innych atrakcji dostępnych na miejscu. Kudowa Zdrój to miejscowość z wieloma punktami, które warto zobaczyć, od zabytków po miejsca rozrywki. Kaplica Czaszek to dla wielu obiekt obowiązkowy w planie zwiedzania Kudowy. Ściany i sufit wyłożone są ludzkimi kośćmi. Pochodzą z czasów wojny trzydziestoletniej oraz zarazy i z pewnością kaplica jest atrakcją, którą warto zobaczyć. Choćby dlatego, że podobnych miejsc nie ma zbyt wiele w Europie. To coś dla miłośników historii. Rodziny z dziećmi z pewnością będą chciały wybrać się Muzeum Zabawek, choć należy podkreślić, iż można tam zobaczyć zabawki raczej z czasów rodziców i dziadków, niż dzieci. Jeśli idzie o atrakcje turystyczne kudowa zdrój ma ich zdecydowanie więcej. Maluchom zainteresowanym dawnymi czasami można na przykład pokazać Szlak Ginących Zawodów, czyli miejsce prezentujące dawne rzemiosła, obecnie mało powszechne albo wręcz nieistniejące. Tkactwo czy garncarstwo – między innymi te zawody prezentowane są na szlaku. Sporą atrakcją są także park zdrojowy i pijalnia wód. Nie można bowiem zapominać, iż Kudowa Zdrój to w końcu uzdrowisko.

Okazuje się więc, że wyjazd w okolice Gór Stołowych może być znakomitym pomysłem. Kudowa Zdrój gwarantuje nie tylko zdrowy, uzdrowiskowy klimat. To również możliwość aktywnego spędzania czasu, na przykład na nartach lub na rowerze. Także spacery po pięknej okolicy są świetnym sposobem na oddech od codziennych obowiązków. Rodzinne wakacje, wyjazd pary zakochanych lub szkolnej grupy, nie wspominając już o osobach odpoczywających w uzdrowisku – możliwości urlopu w Kudowie jest naprawdę mnóstwo.