Na dzień dzisiejszy bardzo duża liczba przedsiębiorców decyduję się na zamontowanie w budynkach firmowych kamer. Nowoczesne systemy monitoringu są niezwykle inteligentne dzięki czemu stale czuwają nad bezpieczeństwem w miejscu w jakim zostały zamontowane. Na chwilę obecną kamery stosowane w tychże systemach są w stanie rejestrować obraz o bardzo dużej rozdzielczości. Dzięki temu na nagraniach będziemy mogli dostrzec wiele szczegółów, które mogą nas zainteresować.

Sprawdzony monitoring przemysłowy

monitoring ipPrzez wiele lat do zapewnienia bezpieczeństwa w firmach stosowano systemy alarmowe. Z biegiem czasu zaczęły pojawiać się również czujniki ruchu oraz pierwsze modele kamer. Początkowo rejestrowały one obraz w rozdzielczości 640×480. Już sam ten fakt świadczy o tym jak niskiej jakości były nagrania z tego typu kamer. Dodatkowo warto zaznaczyć, że kamery te rejestrowały jedynie obraz w odcieniach szarości. Dostrzeżenie jakichkolwiek istotnych szczegółów na takich nagraniach było więc niemożliwe. Na chwilę obecną możemy zakupić takie systemy monitoringu, które będą mogły rejestrować obraz W rozdzielczości HD. Dzięki tak dobrej jakości nagrań nic nie umknie naszej uwadze podczas oglądania klipów wideo z monitoringu. Jakiś czas temu bardzo dużą popularność zaczął zdobywać monitoring IP. Ten rodzaj monitoringu do prawidłowego funkcjonowania wymaga bliskości routera połączonego z siecią globalną. Dzięki temu, że kamery w monitoringu IP są częścią sieci to możemy mieć do nich dostęp zdalny z każdego zakątka świata. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie dla biznesmenów, którzy sporo podróżują ale jednocześnie chcą mieć stały wgląd do tego co aktualnie dzieje się w ich firmie. Wiele nowoczesnych kamer IP posiada wbudowany slot na karty pamięci dzięki czemu nagrania mogą wędrować bezpośrednio na nośniki. W tym wypadku nie ma konieczności posiadania rejestratorów ani dysków twardych, które są do nich podłączane. Dzięki takim kamerom możemy więc sporo zaoszczędzić na sprzęcie.

Na dzień dzisiejszy monitoring IP jest niezwykle popularny w naszym kraju. Już za około 300 zł możemy zakupić pojedynczą kamerę IP jaka może sama funkcjonować jako niezależny system monitorujący. Takie nowoczesne kamery posiadają wbudowaną elektronikę wraz z zainstalowanym oprogramowaniem pozwalającymi na szybką i bezproblemową konfigurację urządzenia. Z tym procesem jest w stanie poradzić sobie niemal każdy i nie ma tutaj konieczności posiadania wiedzy informatycznej. Niemniej jednak jeśli zależy nam na czasie to możemy skorzystać z usług specjalistów.