Ciągłe doskonalenie i praca nad wzrostem i rozwojem roślin przynosi coraz to lepsze skutki. Hodowane są kolejne nowe odmiany roślin, które są coraz doskonalsze- szybciej wykorzystują składniki pokarmowe, dostosowują się nawet do bardzo wymagającego środowiska i nie mają zbyt wiele potrzeb bytowych. Jest to bardzo pożądana cecha w rolnictwie, ponieważ daje większy potencjał plonotwórczy.

Dodatki ze sprawdzonymi biostymulatorami wzrostu roślin

sprawdzone biostymulatory wzrostu roślinCoraz bardziej staramy się odchodzić od sztucznych nawozów czy używania substancji chemicznych. Tak ważne jest obecnie czyste powietrze, życie w zdrowym środowisku i spożywanie warzyw i owoców bez oprysków. Nie jest jednak możliwe wyhodowanie rośliny, która będzie naprawdę opłacalna, jeśli nie użyjemy substancji chemicznych do odchwaszczenia czy wspomagających szybszy wzrost. Nie jest też możliwy prawidłowy rozwój roślin bez odpowiedniego nawożenia składnikami odżywczymi, jeśli mamy problem z ubogą glebą, której w naszym kraju jest niestety przewaga. Wtedy oddziałują sprawdzone biostymulatory wzrostu roślin. To właśnie ich używanie pozwala na ograniczenie masy nawozów chemicznych, zatruwających i tak zanieczyszczone już środowisko. Na szczęście, po czasie przerwy, która trwa kilkaset lat, wracamy do stosowania biostymulatorów. Były one popularne w bardzo dawnych czasach-używano wtedy do przyspieszenia i regulacji wzrostu roślin pierwotnie uprawianych do jedzenia wyciągi z glonów morskich. Po pewnym czasie jednak używanie nawozów okazało się dużo skuteczniejsze, szybsze, tańsze. Nikt jednak wtedy nie myślał, że za parę lat środowisko będzie bardzo zanieczyszczone a powietrze zatrute nawozami będzie wywoływało coraz to nowe alergie oddechowe i pokarmowe. Powrót do stosowania biostymulatorów jest bardzo prawidłowym działaniem, które jest już rozpowszechniane w całej Unii Europejskiej. Są różnego typu dofinansowania do ich stosowanie i do odzyskiwania tego, co daje nam w prezencie natura, bez niepotrzebnych modyfikacji szkodliwymi substancjami.

Coraz częściej poszukuje się nowych odmian roślin, które spełnią wszystkie wyżej wymienione cechy takie jak szybkość wzrostu czy zwiększone przyswajanie składników pokarmowych. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to prosta sprawa ponieważ czynników stresowych oddziałujących na roślinę jest bardzo dużo. One też modyfikują swoje działanie i stają się również coraz bardziej odporne i coraz to lepiej przystosowują się do środowiska naturalnego, które, wbrew pozorom, chce się ich tak naprawdę ich pozbyć.