Istnieje wiele sklepów internetowych, które mają w swojej ofercie nasiona marihuany. Jednak nasiona nasionom nierówne i warto wiedzieć, które z nich kupić, aby miało to sens. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że w Polsce uprawa konopi indyjskich zawierających w swoim składzie THC jest nielegalna. To jednak wcale nie oznacza, że nie możemy nabyć nasion kolekcjonerskich.

Nasiona konopi do uprawy indoor i outdoor

zdrowe nasiona marihuany żeńskiePoza tym wielu Polaków mieszka poza granicami Polski, gdzie mogą prowadzić uprawę na własne potrzeby – zazwyczaj jest to kilka roślin na jedną osobę w zależności od prawa konkretnego kraju. Takie osoby mogą zamówić nasiona w polskich sklepach internetowych i spróbować uprawy poza Polską. Dostępne są nasiona gatunków konopi, które sprawdzają się w uprawach indoor jak i outdoor. Jakie nasiona cieszą się zdecydowanie największą popularnością? Okazuje się, że droższe, ale lepsze są nasiona feminizowane. Takie nasiona dają zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wyhodowania rośliny żeńskiej, która będzie posiadać kwiatostany. A to właśnie one są najważniejsze, bo z nich powstają plony. Męskie osobniki konopi mogą służyć jedynie jako ozdoba, ponieważ posiadają piękne, okazałe liście, ale niestety nie dadzą nam kwiatostanów czyli po prostu plonów. Klienci zwracają też uwagę na to, jaka będzie zawartość THC w kwiatostanach konkretnego gatunku. Jeśli trafimy na nasiona gatunku o zawartości THC ok. 20%, to jest to naprawdę dobry wynik. Takie zdrowe nasiona marihuany żeńskie są rekombinowane genetycznie w taki sposób, aby powstawały z nich osobniki żeńskie. Nie da się ukryć, że większość sklepów z nasionami ma w swojej ofercie kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy gatunków marihuany. Wybór zależy oczywiście w dużej mierze od tego, jaki konkretnie produkt końcowy chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na lekkim zrelaksowaniu, to musimy celować w rośliny o mniejszej zawartości THC. Na rynku znaleźć można nasiona roślin Amnesia Haze, które powodują chwilową utratę pamięci – niektórym zależy właśnie na tym i kupują te nasiona kolekcjonerskie. Na pewno możliwości jest wiele i każdy wybierze coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Warto zadać sobie pytanie, czy chcemy nasiona pod uprawę indoor czy outdoor.

Wbrew pozorom jest to ważne, bo nie każde rośliny do uprawy indoor będą nadawały się do hodowli outdoor i odwrotnie. Zazwyczaj rośliny indoor rosną wolniej. Przeciwieństwem są konopie outdoor, od których oczekujemy, by rosły jak najszybciej i dawały zdecydowanie większe plony. Warto też wiedzieć, jakich warunków atmosferycznych wymagają konkretne gatunki.