Drukarki trójwymiarowe dawno przestały być już urządzeniami rekreacyjnymi o niewielkiej przydatności. Dzięki nowym technologiom oraz znacznie lepszym materiałom, używanym do druku, możliwe było tworzenie kształtów zarówno szczegółowych, jak i wytrzymałych, dzięki czemu wydruki mogły służyć tak modelarzom, jak i pracownikom zakładów przemysłowych. Do osiągnięcia najwyższego poziomu precyzji i wytrzymałości potrzebne były jednak najnowsze urządzenia, umożliwiające wydruk za pomocą wielu nowoczesnych technik.

Zaawansowane drukarki trójwymiarowe

drukarki 3d ze sklepuTego rodzaju drukarki rzadko pojawiały się w stacjonarnych punktach, zajmujących się sprzedażą sprzętu do wydruków trójwymiarowych, gdyż należały do urządzeń profesjonalnych, znacznie droższych niż proste drukarki, przeznaczone do równie prostych, pozbawionych detali wydruków. Wielu użytkowników, chcących nabyć takie  urządzenia preferowało zamawiać nowoczesne drukarki 3d ze sklepu producenta, lub jednego z profesjonalnych sklepów internetowych dla użytkowników sprzętu do druku trójwymiarowego. Internetowe sklepy, zwłaszcza największe punkty, które obsługiwały wysyłki ogólnoświatowe, posiadały zazwyczaj oferty znacznie przekraczające możliwości stacjonarnych sklepów, oraz włączały do nich wyposażenie nie tylko najpopularniejsze, ale również najlepsze. Wiele profesjonalnych sklepów dla entuzjastów druku trójwymiarowego prowadziło również sprzedaż podzespołów i części składowych, ułatwiając zadanie tym użytkownikom drukarek, którzy preferowali samodzielnie budować własne urządzenia właśnie z podzespołów, i dostosowywać je do wymaganych specyfikacji. W wielu przypadkach, sklepy oferowały również pomoc i konsultacje dla konstruktorów, mogące być zarówno prostą wymianą informacji jak i ofertą budowy całej drukarki z zakupionych przez klienta podzespołów. Dla użytkowników profesjonalnych, natomiast, największą zaletą sklepów internetowych była możliwość zakupu części zamiennych do drukarek, które nie były często spotykane w stacjonarnych sklepach oferujących głównie filamenty i same urządzenia.

Zaopatrzenie się w zapas najczęściej zużywających się podzespołów pozwalał na uniknięcie przestoju w pracy, szczególnie dotkliwego w firmach używających drukarek trójwymiarowych do produkcji podzespołów elektronicznych oraz elementów do użytku przemysłowego na dużą skalę. Sklepy internetowe nie miały również problemu z dostępnością dowolnych artykułów, zazwyczaj posiadając o wiele obszerniejsze stany magazynowe niż stacjonarne odpowiedniki.

Kategorie: Drukowanie