Rodzice, którzy chcą rozszerzać dietę swoich niemowląt, często nie wiedzą, co na początku wprowadzać do ich jadłospisu. Schemat żywienia najmłodszych opiera się na zdrowych pokarmach, które zawierają naturalne produkty, dzięki czemu zaspokajają zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Warto mieć odpowiedni plan, według którego rozszerza się dietę maluchów w pierwszym roku życia. Ma on za zadanie zadbać o ich prawidłowy rozwój oraz samopoczucie. Wielu rodziców czuje się zagubionych w gąszczu informacji i nie wie do końca, co i kiedy wprowadzać do jadłospisu swoich pociech.

Bogata oferta kaszek Holle

kaszki holleWarto zadbać o to, by w menu malucha znalazły się wartościowe pokarmy, dominowały w nich warzywa i owoce, a także pełnoziarniste kaszki. Ważne jednak, by zachować ostrożność, gdyż wiele produktów zawiera cukier i niepotrzebne dodatki, które ze zdrowiem nie mają nic wspólnego. Doskonałym wyborem są kaszki Holle, których skład jest w pełni bezpieczny i zaspokaja potrzeby żywieniowe maluchów. Są one zdrowe i sycące, w większości przypadków przeznaczone dla dzieci powyżej 4 miesiąca. Każda kaszka wyprodukowana jest z ekologicznym ziaren z pełnego przemiału. posiada dużą wartość odżywczą, jest źródłem łatwo przyswajalnego białka. Dodatkowo wzbogacona jest w witaminy z grupy B i żelazo,, które pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie maluchów. Producent oferuje kaszki jaglane wielozbożowe, owsiane i pszenne. Wszystkie wyprodukowane są z wysokiej jakości składników, które pochodzą z certyfikowanych upraw, dzięki czemu wolne są od pestycydów oraz innych szkodliwych środków ochrony roślin. Wytwarzane są z pełnego ziarna zbóż, dzięki czemu są doskonałym sposobem na zadbanie o to, by w diecie malucha znalazły się wartościowe składniki. Producent oferuje zarówno kaszki bez dodatków smakowych jak również z dodatkiem owoców, gdzie, takich jak na przykład banany. Dzięki użyciu starannie wyselekcjonowanych składników kaszka Holle jest doskonałym wyborem i z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie malucha. Mimo tego, że rynek produktów dla najmłodszych pełen jest przeróżnych produktów, których reklamy zachwalają ich doskonały skład i pozytywny wpływ na zdrowie maluchów, warto zachować czujność i dokładnie czytać etykiety produktów, zanim podamy je dzieciom.

Wiele produktów dla niemowląt zawiera ogromną ilość cukru, który jest przyczyną próchnicy, problemów zdrowotnych, osłabienia układu immunologicznego. Stosowany w nadmiarze działa także pobudzająco i może być przyczyną otyłości. Warto wybrać kaszki Holle, które są wolne od niepotrzebnych składników, a pełne ziarna zbóż poprawiają perystaltykę jelit, odżywiają organizm malucha sprawiając, że cieszy się doskonałym samopoczuciem i zdrowiem.