Profesjonalny basen przydomowy to satysfakcja dla jego właścicieli. Szczególnie mocno przydaje się w upalne lato, którego coraz więcej w Polsce. Można się w ten czas zanurzyć w chłodnej wodzie basenowej i delektować się tym przyjemnym stanem. Basen to także dobra opcja na ćwiczenie naszej kondycji, nie musimy w tym przypadku wykupywać karnetu na miejski basen, gdyż posiadamy swój własny na miejscu.

Dopasowanie zadaszeń do basenu

dopasowane zadaszenia basenoweO każdy basen, bez względu na jego wielkość, czy też kształt musimy odpowiednio dbać. Cała gama różnorakich akcesoriów do czyszczenia basenu to podstawowe wyposażenie każdego właściciela takiego obiektu. Żeby móc w pełni utrzymywać dobry stan wody w naszym basenie, a także jego czystość, przyda się także odpowiednio dopasowane zadaszenia basenowe, które chroni przed niekontrolowanym dostępem do basenu. Przydaje się ono zwłaszcza, jeśli nasz basen znajduje się w towarzystwie drzew liściastych, które na jesień lubią gubić swoje liście, które notorycznie wpadają w otchłań wody basenowej. W takim przypadku usuwanie ich z basenu jest dość czasochłonne. Jeśli natomiast posiadamy zadaszenie basenu, które występuje w różnej formie, to taka sytuacja nie będzie miała zbyt często miejsca, lub będzie tylko występowała czysto symbolicznie. Zadaszenie basenowe występuje w formie stałej lub składanej. Stałe zadaszenie można wykonać na wzór wiaty, takiej, która jest podobna do wiat garażowych. Zadaszenie składane to najczęściej rozkładana kopuła, która za pośrednictwem szyn rozkłada się do swoich największych rozmiarów. Taka kopuła może być sterowana zarówno automatycznie, jak i ręcznie za pomocą kolbki. Częściej wybiera się jednak rozwiązanie z automatyką, gdyż jest ono dużo bardziej wygodne niż rozwiązanie ręczne. Wystarczy wtedy użyć tylko przycisków na pilocie, lub panelu sterowniczym, aby silnik elektryczny rozpoczął swoją pracę polegającą na napędzaniu całości poprzez mechanizmy wbudowane w urządzenie. Taka wiata przypomina często szklarnie ogrodowe, gdyż jest wykonana w podobny sposób.

Oprócz właściwości zadaszenia, które utrzymują basen w czystości, mają one także walory bezpieczeństwa. Całkowite zadaszenie basenu, jeśli jest odpowiednio zabezpieczone, przed działaniem osób trzecich, nie dopuszcza do basenu osoby niepowołane, na przykład dzieci. Jeśli posiadamy, szczególnie małe dzieci, to nie powinniśmy dopuszczać ich do basenu samych. W takim przypadku najlepiej jest w ogóle nie otwierać wiaty podczas, gdy bawią się one na zewnątrz budynku.

Kategorie: Otoczenie