Nie ma chyba w Polsce firmy zajmującej się sprzedażą wysyłkową, w której nie korzysta się z opakowań kartonowych. Jest to rozwiązanie, które jest uniwersalne ze względu na swoją funkcjonalność. Każda z osób, które zajmują się zaopatrzeniem własnej firmy w opakowania, ma możliwość zamówienia ich hurtowo w cenach detalicznych od producenta opakowań kartonowych.

Gdzie zamawiać opakowania kartonowe?

producent opakowań kartonowychW firmach oferujących sprzedaż wysyłkową rocznie przetwarza się bardzo dużo kartonów i innych opakowań. Dlatego też osoby zaopatrujące firmy w opakowania składają hurtowe zamówienia na opakowania kartonowe i nabywają je prosto od producentów. Opakowania wykonane z kartonu posiadają tę zaletę, że mogą być ponownie przetworzone i użyte, dzięki zasadzie recyklingu. Zatem jest to rozwiązanie, które jest ekologiczne. Co ciekawe opakowania kartonowe są dostępne w różnych modelach i kształtach – nie tylko tych kwadratowych czy prostokątnych. Wewnątrz kartonów mogą być zamontowane specjalne przegródki, które umożliwia wsadzenie do nich poszczególnych elementów czy części. Wybierając odpowiedni karton, zwróćmy uwagę na jakość, jaką zapewnia nam producent opakowań kartonowych. Opakowania kartonowe powinny zostać wykonane tak, by ich struktura była odporna na działanie różnych czynników zewnętrznych, takich jak woda czy uszkodzenia mechaniczne. Często zdarza się, że kurierzy dostarczają klientom paczki w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak ulewny deszcz. Karton musi zawsze chronić wnętrze paczki, dlatego musi być odporny na przesiąkanie, co doprowadzić by mogło do rwania się jego struktury. Dodatkowo kartony są narażone na uszkodzenia mechaniczne podczas transportu. Często nawet specjalne naklejki na kartonach, które mają na celu informowanie kuriera i przewoźnika o tym, że zawartość przesyłki jest wyjątkowo podatna na uszkodzenia, nie są w stanie uchronić przesyłki przed uszkodzeniami. Dlatego warto wybrać producenta kartonów, który stawia na rzetelną jakość wykonania. Jak się przekonać o jakości kartonów? Najlepiej zamówić pierwszą dostawę, a następnie przetestować kartony. Takie opakowania mają także ten atut, że bardzo łatwo się je przechowuje. Złożony karton nie zabiera dużo miejsca. 

Producenci opakowań kartonowych powinni przede wszystkim zwracać uwagę na jakość wykonania swoich produktów. Kartony powinny być przede wszystkim odporne na nasiąkanie wodą i uszkodzenia mechaniczne. Wszystko to po to, by bezpiecznie chroniły zawartość naszej przesyłki. Ich olbrzymią zaletą jest to, że poddają się recyklingowi oraz łatwo się je przechowuje.