Stoisz przed wyborem jakie szambo wstawić obok domu, tak by twoja kieszeń była w miarę pełna, ale też, żeby szambo było wykonane profesjonalnie. Należy szukać firmy, która wstawia szamba od paru lat i zna się na rzeczy.

Wybór szamb przydomowych z atestami

szamba betonowe z atestemKiedy musisz wstawić koło domu szambo,a nie jesteś podłączony do sieci kanalizacyjnej, chcesz by było ono odpowiednie do wielkości twojego gospodarstwa domowego i by nie trzeba było wzywać beczkowozu co tydzień. Zastanawiasz się jakie szambo wybrać. Są różne rodzaje pojemników na ścieki. Zaczynając od plastikowych, ekologicznych po betonowe. Każde z nich ma różną pojemność i ilość komór. Można też wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków, ale szambo jest korzystniejszą opcją. Najważniejszą jednak rzeczą jest aby twój zbiornik na ścieki ( jeżeli zdecydujesz się na zrobiony z betonu) posiadał atest. Jeżeli szamba betonowe z atestem, proponuje firma, którą wybrałeś, to była to dobra decyzja. Firma produkująca szamba betonowe z atestem, zapewni ci szczelność zbiornika, i nikt nie będzie mógł podważyć zasadności zamontowania szamba na twojej działce budowlanej. Niekiedy zdarza się tak, że urzędnicy sprawdzają czy szambo posiada atest. Jeżeli nie, można napytać sobie wielu problemów, a nawet może zdarzyć się tak, że będziemy musieli to szambo odkopać, ponieważ nie mając na nie atestu, nikt nie sprawdzi czy nie przecieka i czy z tego powodu nie zanieczyszczasz środowiska i gleby. Jeżeli zdarzy się tak, że mamy szambo betonowe bez atestu higienicznego i innych dokumentów pozwalających na jego zamontowanie, mogą oskarżyć nas o nielegalne wmontowanie szamba, a to z kolei skutkuje konsekwencjami nie tylko w postaci mandatu, ale jeżeli urzędnik sprawdzający nasz pojemnik na ścieki , będzie bardzo uparty i natrętny, mogą nas spotkać konsekwencje karne. Dlatego właśnie najlepiej znaleźć firmę, która produkuje szamba betonowe z atestem. Wtedy możemy sobie legalnie, powolutku wstawiać szambo i nikt nie zarzuci nam, że nie możemy tego zrobić, co więcej w późniejszym czasie, nie będziemy mieli kłopotów z tym związanych. Rzeczą oczywistą jest, że każda szanująca się firma zajmująca się montażem takich zbiorników posiada wszystkie odpowiednie kwalifikacje do wystawienia atestu.

Jeżeli dokładnie i wytrwale szukasz firmy wstawiającej szamba betonowe z atestem, na pewno taką znajdziesz. Jednak na wszelki wypadek, pamiętaj, by upewnić się, że dostaniesz od nich potrzebne dokumenty, które pozwolą ci na spokojny sen oraz nie zamartwianie się.