Kiedy urodziło się moje dziecko, bardzo chciałam być mamą idealną.Oczywiście karmiłam piersią najdłużej jak jest to możliwe, ponieważ w innym wypadku na pewno zawaliłby się świat. Tylko mleko matki jest dobre dla dziecka, nic innego, tak przynajmniej mi się zdawało. Oczywiście poród musiał również być naturalny, ponieważ to jest lepsze i bezpieczniejsze dla dziecka niż poród poprzez cesarskie cięcie. Bardzo nie chciałam korzystając ze smoczka, nie jest przecież wskazany dla dzieci, ale po kilku pierwszych dniach nieustającego płaczu się poddałam.

Bidon niekapek ze słomka

praktyczny bidon ze słomką b boxKiedy przyszło do wprowadzania stałych pokarmów oczywiście mój bobas żywiony był metoda BLW, bo taka jest najlepsza dla dziecka i sprawia, że w przyszłości dziecko będzie czerpać radość z pożywienia. Codziennie dużo bawiłam się z  moim maluchem, bardzo dużo mu czytałam, bo to jest szczególnie ważne dla jego rozwoju. Codziennie słuchaliśmy Mozarta lub piosenki po angielsku, dzięki temu dziecięcy mózg lepiej się rozwija. Kiedy wprowadzałam pokarmy stałe, maluch musiał zacząć pić coś innego niż mleko matki, najchętniej wodę. Miałam jednak problem z tym w jaki sposób wodę tę mu podawać. Nie chciałam, aby używał butelki ze smoczkiem, był w takim wieku, że spokojnie można było dla niego znaleźć jakiś kubek niekapek. Jednak jak sprawdzałam w sklepie, wszystkie niekapki były dla starszych dzieci. W końcu kupiłam jakiś dla młodszych, ale okazał się strasznie słaby – bardzo ciekła bowiem z niego woda i mój synek po każdej próbie picia był do przebrania. Pewnego dnia, podczas spotkania z przyjaciółka, zwierzyłam jej się z moich bezowocnych poszukiwań kubka. I wtedy ona powiedziała mi, że sama używa bardzo praktyczny bidon ze słomką B Box i że bardzo jest z niego zadowolona. powiedziała mi tez, że u niej na osiedlu wszystkie dziewczyny go używają. Jest to bidon wyposażony w słomkę, która ma jakieś specjalne obciążenie, dzięki czemu dziecko musi się trochę natrudzić, aby się napić. Nie ma też ryzyka, że zaleje się wodą lub że się zakrztusi. Bidon jest dostępny z różnymi akcesoriami.

Znalezienie odpowiedniego kubka dla niemowlaka, szczególnie podczas pierwszych prób picia, to poważna sprawa. Jeśli dziecko było karmione piersią i nie używało butelki ze smoczkiem, to lepiej jej teraz nie wprowadzać. Można znaleźć różnego rodzaju kubki niekapki, kubki ze słomką, które doskonale się sprawdzą u tak malutkiego dziecka. Nie ma obaw, że dziecko będzie miało problemy z piciem z takiego kubka, bardzo szybko wszystko załapie.