Kilka dekad temu w Stanach Zjednoczonych, pojawiły się na ulicach miast pierwsze maszyny do sprzedaży samoobsługowej. Była to wielka rewolucja w prowadzeniu sprzedaży, ponieważ do tej pory było to nie do pomyślenia. Z czasem automaty zostały unowocześnione, a ich oferta znacznie się poszerzyła. Na rynku działa przynajmniej kilku producentów tego typu urządzeń, którzy dostarczają je na rynek amerykański i europejski.

Jak korzystać z automatów Necta?

necta automatyUrządzenia vendingowe przeważnie spotyka się w miejscach gdzie każdego dnia przebywa dużo potencjalnych klientów. Jest to warunek konieczny, aby prowadzenie sprzedaży za ich pośrednictwem było opłacalne. Im więcej ludzi znajduje się w przestrzeni kilku metrów od automatu, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś dokona zakupu. Ceny artykułów umieszczonych wewnątrz urządzenia są identyczne jak w klasycznych sklepach, więc klienci nic nie tracą, a mogą zaoszczędzić czas na dokonaniu zakupu. Firma Necta automaty swoje oferuje w wielu krajach Europy i mają one opinię niezawodnych i praktycznych. Dostępne są modele przeznaczone do sprzedaży słodkich i słonych przekąsek, zimnych lub gorących napojów, leków wydawanych bez recepty czy nawet drobnego sprzętu elektronicznego. Można w nich sprzedawać zdrową żywność w postaci świeżych owoców, kanapek czy nawet nabiału, ponieważ mogą one posiadać wbudowany agregat chłodniczy. Dzięki temu jest możliwe także sprzedawanie lodów, bo bez problemu może w środku maszyny panować ujemna temperatura. Modele automatów vendingowych są dostosowane do przebywania wewnątrz i na zewnątrz budynków, gdyż mają zamontowane odpowiednie zabezpieczenia, a nawet system stałego monitoringu. Dla wygody właścicieli maszyn, mają one wbudowany system automatycznego powiadamiania o stanach magazynowych, a nawet dacie ważności danego produktu. Dzięki tej możliwości, nie trzeba co jakiś czas osobiście sprawdzać automat, gdyż sam poinformuje on swojego właściciela o zawartości półek. Dzięki dużej pojemności, mogą jednocześnie sprzedawać kilkadziesiąt rodzajów produktów.

Poza wymienioną firmą produkującą automaty vendingowe, na rynku działa jeszcze kilku producentów, którzy mają w ofercie podobny sprzęt. Zakup takiej maszyny jest sporym wydatkiem, jednak może się on szybko zwrócić, jeżeli będzie ona zlokalizowana w dobrym miejscu. Nowy automat vendingowy może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale można też go wydzierżawić, gdyż pośrednicy współpracujący z producentami, umożliwiają takie warunki.