Parę dni temu doszłam do wniosku, że potrzebuję zmienić coś w wystroju swojego mieszkania. Chciałam odmienić salon, ponieważ jego klasyczny wygląd zaczął mi się wydawać nieco nudny. Myślę, że przyczyną zmiany mojego nastawienia było to, że jakiś czas temu wróciłam z podróży po Indiach, gdzie miałam możliwość zobaczenia domów, które były urządzone tak wspaniale, że od razu zakochałam się w tym stylu. Postanowiłam więc poszukać czegoś, co taki kolonialny styl pozwoliłoby mi odwzorować w moim własnym mieszkaniu.

Ciekawy wystrój salonu dzięki kolonialnym meblom

meble kolonialne warszawaDowiedziałam się, że styl kolonialny powstał w czasach, kiedy Brytyjczycy tworzyli swoje kolonie, głównie w Azji. Kiedy urzędnicy przeprowadzali się tam ze swoimi rodzinami, zabierali także angielskie meble, ponieważ na miejscu chcieli odwzorować styl w wystroju wnętrz, który znali ze swojego kraju. Jednak podczas tak długiej podróży wiele mebli ulegało zniszczeniu, więc Brytyjczycy byli zmuszeni zamawiać nowe meble u lokalnych rzemieślników. Właśnie w taki sposób powstały meble, które połączyły angielski styl z orientalnymi akcentami, na przykład zdobieniami. Takie umeblowanie ma wspaniały charakter, któremu trudno odmówić specyficznego uroku. Od razu spodobały mi się wykonane z litego drewna stoły, sekretarzyki, krzesła czy inne meble przydatne w salonie. Na szczęście jeżeli chodzi o meble kolonialne warszawa okazała się miastem, w którym można je bez problemu znaleźć. Bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ umeblowanie pomieszczenia meblami w takim stylu stało się moim marzeniem, które postanowiłam szybko spełnić. Przejrzałam sporo różnorodnych kolonialnych stylizacji dla wnętrz, ponieważ szukałam inspiracji. Chciałam, żeby mój salon wyglądał zjawiskowo, dlatego istotne było dla mnie to, aby tak dobrać wszystkie meble oraz dodatki, aby całość do siebie pasowała. Drewniane meble opatrzone orientalnymi zdobieniami od razu przywodzą na myśl kraje azjatyckie, po których tak lubię podróżować. Mój nowy salon każdego dnia mnie zachwyca.

Ciekawe meble są kluczem do stworzenia niebanalnego wystroju dla wybranego pomieszczenia. Chciałam urządzić swój salon w kolonialnym stylu, a dzięki odpowiednim meblom stało się to możliwe. Wykonane z litego drewna oraz opatrzone zdobieniami o niewątpliwie orientalnym charakterze przyciągają wzrok, a przy tym zapewniają bardzo wysoki poziom komfortu. Jestem więc bardzo zadowolona ze zmiany wystroju swojego mieszkania – warto było zainwestować w nowe meble, o zupełnie innym wyglądzie.