Kobiety od najmłodszych lat mają wpajane, że trzeba o siebie dbać, regularnie się badać i zdrowo odżywiać. Nie bez powodu za atrybuty kobiecości powszechnie się uważa zadbaną cerę, schludne paznokcie i dłonie oraz piękne i długie włosy. Niewiele kobiet jest obdarzonych hojnie przez naturę w kwestii włosów, gdyż na ich wygląd wpływa wiele czynników. Jeżeli naszemu organizmowi brakuje jakichś witamin, to z pewnością szybko zauważymy pogarszający się stan naszej czupryny. 

Gdzie przyjmują pacjentów lekarze trycholodzy?

lekarz od wypadania włosówDbanie o włosy powinno się odbywać na dwóch poziomach, wewnętrznie i zewnętrznie, ponieważ tylko kompleksowa pielęgnacja przyniesie pożądany efekt. Włosy w dużej mierze składają się z keratyny, melaniny i wody. Aby wszystkie cenne składniki były zatrzymywane w łuskach włosów, muszą one być zamknięte i odpowiednio nawilżone. W większości przypadków wystarcza właściwa dieta i odpowiednio dobrana pielęgnacja, która powoduje, że włosy są piękne i lśniące. Jednak bywa też, że pomimo naszych starań, czupryna nie wygląda najlepiej. Głównym powodem do niepokoju jest nadmierne wypadanie włosów, które w dłuższej perspektywie czasu może doprowadzić do wyłysienia. W takiej sytuacji będzie potrzebny lekarz od wypadania włosów, który posiada odpowiednie narzędzia do zbadania problemu. Profesjonalna nazwa lekarza od włosów, to trycholog, który przyjmuje w swoim prywatnym gabinecie. Z tego względu wizyty nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i każdy pacjent musi za nie zapłacić z własnej kieszeni. W trakcie wizyty, lekarz wykonuje badanie włosów i skóry głowy specjalną kamerą z funkcją bardzo dużego powiększenia. Dzięki temu jest w stanie dokładnie się przyjrzeć temu jak wygląda skóra i co powoduje wypadanie włosów. Do najczęstszych przyczyn, jakie powodują takie dolegliwości jest łupież, który zatyka ujścia włosowe, przez co nie mogą one wyrastać. Innym powodem może być bardzo sucha skóra głowy, czy łysienie plackowate, które wymaga stałego leczenia. 

Nie ma jednego powodu z jakiego wypadają włosy. Czasem nawet ciężko znaleźć źródło takiego stanu, ponieważ nawet źle zbilansowana dieta, czy długotrwały stres mogą przyczynić się do wzmożonego wypadania kosmków. Każdy z nas codziennie traci około osiemdziesięciu włosów, ale dopóki na ich miejscu pojawiają się nowe włosy, to nie ma się czym martwić, gdyż równowaga w ilości włosów zostaje zachowana. Ceny wizyt w prywatnych gabinetach lekarzy od włosów wahają się od stu dwudziestu do stu pięćdziesięciu złotych.