Uprawiając sport uprawiamy również higienę ducha oraz ciała. Wysiłek fizyczny rewelacyjnie wpływa na nasze serce, zmniejsza ryzyko udaru, zawalu, usuwa nadmiar złego cholesterolu, tłuszczy w organiźmie, reguluje ciśnienie krwi oraz reguluje apetyt. po dobrym treningu lepiej się śpi i naprawdę pali mnóstwo kalorii. 

Jak szybko schudnąć? 

tanie buciki do kijkówPrzede wszystkim robienie interwałów pozwala na szybkie spalenie kalorii w dość krótkim czasie. interwały polegają na wykonywaniu serii ćwiczeń, przykładowo 30 sekund ćwiczenie na poszczególne partie ciała w tempie regularnym, zaś przez kolejne 10 sekund, wykonujemy ćwiczenia turbo, które genialnie pomagają spalać tłuszcz. Żeby trening był skuteczny musimy zrobić minimum 4 takie serie. W dobrym i konkretnym tempie, turbo ćwiczeniami mogą być na przykład pajace, bieg w miejscu, skip a lub skip c . Kolejnymi bardzo dobrymi treningami na spalanie tkanki tłuszczowej są ćwiczenia cardio. Tutaj niemal cały czas mamy podkręcone tętno i niemal non stop ćwiczymy na najwyższych obrotach, przykładowo bieganie, skakanka, rower. Bardzo dobrym treningiem i sposobem na odchudzanie jest nordic walking, mówi się, że nawet najlepszym, z tego względu, ze tępo jest szybkie, ale umiarkowane, podwyższa tętno do takiego poziomu gdzie najlepiej spala się tłuszcz. Nordic walking jest sportem dla każdego, zwłaszcza dla ludzi starszych, początkujących, czy takich, którzy chcą sobie odpocząć pomiędzy ostrzejszymi treningami, to nordic walking pod tym względem będzie genialny. Dodatkowo tez warto wyposażyć się w odpowiednie ubranie oraz konkretne kijki i buty usztywniane w kostce, zapobiegnie to zwichnięciom. W zależności od podłoża warto mieć również tanie buciki do kijków, one są wykonane i tak z gumy, więc na początek i tak warto kupić najtańsze. Droższe jednak powinnyśmy kupić buty do biegania, bo to one odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Na kijkach również możemy zaoszczędzić, najtańsze są również bardzo wytrzymałe i nawet nadają się na wyjazd w góry. W góry jednak warto zdjąć buciki z kijków, buciki sprawdzają się jedynie w tedy, gdy chodzimy po twardym podłożu, na przykład asfalt. 

Zdrowie i aktywność fizyczna jest bardzo ważna, zwłaszcza jeżeli chcemy schudnąć, albo po prostu poprawić wyniki badań, w tedy najlepiej zacząć uprawiać konkretny sport, dieta również jest ważna, jednak nie tak istotna jak treningi. Warto jednak uważać na to co się je, bo czasami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale możemy mieć niejednokrotnie nadwyżkę kaloryczną i tyjemy.