Nie wyobrażam sobie letniego wypoczynku bez tygodnia spędzonego na Mazurach na komfortowym jachcie. Nigdzie lepiej nie wypoczywam niż właśnie na takim wygodnym jachcie, gdzieś na mazurskim jeziorze. Wszystko, czego potrzebuję mam ze sobą i nic więcej nie jest mi do szczęścia potrzebne. Zabieram tylko swoja od lat sprawdzona ekipę, zazwyczaj wynajmujemy dość duży jacht, aby wszystkich zmieścić i móc dobrze razem się bawić. Ważne jest dla nas, aby każdy miał odrobinę intymności, dlatego jacht musi być słusznych rozmiarów.

Gdzie wyczarterować jacht motorowodny

czarter jachtów motorowodnych z nawigacjąNiestety tak się akurat złożyło, ze jedyna osoba z naszej ekipy, która posiada patent żeglarski, wymagany, aby wynająć jacht, ze względu na powiększenie się rodziny w tym roku musiała zrezygnować ze wspólnego z nami wypadu na Mazury, aby oddać się opiece nad długo wyczekanym potomkiem. A na nas padł blady strach, jak tu bowiem wynająć jacht bez patentu? Znamy się co prawda co nieco na żeglowaniu, ale nikt nam przecież nie da jachtu na ładne oczy. Byliśmy nieco podłamani, ale rozumieliśmy, że nasz żeglarz ma teraz inne, ważniejsze sprawy na głowie i musimy sobie jakoś poradzić. Postanowiliśmy mimo wszystko sprawdzić w miejscu, gdzie zazwyczaj wynajmujemy jachty, jakie są opcje. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że dla takich osób jak my, bez patentu żeglarskiego, możliwy jest czarter jachtów motorowodnych z nawigacją. To była naprawdę cudowna wiadomość, bo oznaczało to, ze nasze wakacyjne plany wcale nie legną w gruzach i mimo wszystko będziemy się radować cudownymi mazurskimi jeziorami i cudowną mazurską przyrodą. Okazało się, że za całkiem rozsądną cenę, biorąc pod uwagę fakt, ze na wynajem jachtu złoży się kilka osób i będzie on nam przez tydzień służył jako miejsce do spania (co oznacza brak dodatkowych kosztów noclegu, ewentualnie opłaty portowe), to wyjdzie nas to całkiem tanio. A jacht, który zarezerwowaliśmy, jest naprawdę luksusowy i niczego nam na nim nie zabraknie. Jest tam toaleta i prysznic i bardzo dobrze wyposażona kuchnia, a do tego dość przestronne koje.

Nie każdy amator jachtów posiada patent żeglarski, jednak dla takich osób możliwy jest wynajem jachtu motorowodnego, który nie wymaga posiadania patentu. Jest to bardzo dobra możliwość dla kogoś, kto chciałby skorzystać z wypoczynku na jeziorze, a taki wypoczynek może być naprawdę doskonałą przygodą. Taki jacht można wynająć za stosunkowo nieduże pieniądze, a urlop na jachcie może się okazać najlepszy w naszym życiu. Naprawdę warto się skusić.