Urlop na Śląsku – wypożyczenie dwuosobowych kajaków

Kiedy zobaczyłem prognozy pogody oraz zapowiadane upały, postanowiłem wziąć kilka dni wolnego. Potrzebowałem w końcu trochę odpoczynku od nawału obowiązków. Zacząłem również tęsknić do spędzenia czasu na łonie natury – uwielbiam przesiadywać nad wodą. To mnie bardzo relaksuje oraz pozwala na naładowanie baterii. Od jakiegoś czasu nie uprawiałem już żadnego sportu i to też postanowiłem w końcu zmienić, wracając do aktywności, które kiedyś sprawiały mi wiele przyjemności.

Śląsk – pływanie dwuosobowym kajakiem

dwuosobowe kajaki - śląskPostanowiłem poszukać nieco inspiracji w internecie, zanim wybrałem sposób spędzenia urlopu. Okazało się również, że mój przyjaciel ma wolne w tym samym czasie, postanowiliśmy więc wybrać się gdzieś wspólnie. Wpadłem na pomysł, żeby wynająć kajak i sobie na spokojnie popływać w jakiejś urokliwej okolicy. Znajomy podchwycił pomysł i zaproponował, że znajdzie odpowiednie miejsce. Okazało się, że z łatwością znalazł miejsce, w którym można wynająć dwuosobowe kajaki – śląsk jest pięknym regionem, w którym można znaleźć również takie atrakcje. Obaj mieliśmy już jakieś doświadczenie w pływaniu takim sprzętem, jednak dawno nie mieliśmy okazji tego robić. Już kilka dni przed urlopem nie mogłem się tego doczekać. Bardzo mi pasowało to, że wcale nie musieliśmy daleko jechać, ponieważ dzięki temu mogliśmy spędzić więcej czasu w miejscu docelowym. Wynajęliśmy kajak i postanowiliśmy sobie popływać rekreacyjnie po okolicy. Pogoda nam bardzo dopisała, dzięki czemu bardzo miło wspominam ten czas. Pływanie kajakiem w dwie osoby jest nieco trudniejsze od obsługiwania jednoosobowego modelu, ponieważ wymaga lepszej koordynacji oraz równoczesnego wiosłowania. Kiedy jednak się w końcu zgraliśmy, okazało się również, że taki kajak może płynąć o wiele szybciej. Dzięki temu bez większego wysiłku pokonaliśmy dosyć sporą odległość. Po kilku godzinach wiosłowania jednak nieco się zmęczyliśmy, więc postanowiliśmy wrócić na brzeg i nieco poleniuchować.

Fakt, że mamy tak blisko możliwość popływania kajakiem sprawił, że postanowiliśmy robić to częściej. Jest to wspaniały pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu, wcale nie musimy brać w tym celu urlopu. Spędzenie paru godzin na wodzie, spokojnie wiosłując jest rewelacyjnym sposobem na to, żeby pozwolić swojemu umysłowi na całkowity odpoczynek od wszelkich trosk. Po takim dniu spędzonym na wodzie wracam zmęczony, jednak bardziej zrelaksowany. Już nie mogę się doczekać, aż pogoda w weekend dopisze i znów wybierzemy się nad wodę, żeby trochę popływać kajakiem.