Po dwudziestu latach małżeństwa udało nam się z żoną odłożyć na wkład własny do kredytu na budowę domu. Budowa zajęła dwa i pół roku, zdecydowaliśmy się na mniejszy dom piętrowy, ponieważ nasze dzieci są już dorosłe i mieszkają ze swoimi małżonkami w wynajmowanych mieszkaniach w większym mieście. Mniejszy dom pozwolił nam też na zagospodarowanie kawałka działki na piękny ogród, który od zawsze był naszym marzeniem. Oboje z żoną pracujemy w ogrodnictwie.

Solidna konstrukcja ze stolarki aluminiowej

producent stolarki aluminiowejRośliny to nasza pasja. Kiedy jeszcze mieszkaliśmy w bloku, na czwartym piętrze, donice z kwiatami stały wszędzie, nawet na podłodze. Teraz możemy nie tylko nacieszyć oczy feerią barw kwiatów w naszym ogrodzie, ale też czerpiemy dużą radość z pracy przy pieleniu i pielęgnacji roślin zewnętrznych. Niestety ze względu na pogodę nie zawsze możemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Dlatego postanowiłem wykorzystać środki, które zostały nam z kredytu i zbudować z tyłu domu przeszkloną werandę, żebyśmy w razie deszczu czy burzy mogli podziwiać falującą na wietrze faunę, oraz wyładowania atmosferyczne, które tworzą niezwykłe wzory na niebie. Zależało mi na dużych oknach z możliwie jak najmniejszymi ramami aluminiowymi. W internecie znalazłem firmę, która reklamuje się jako najlepszy producent stolarki aluminiowej. Faktycznie, oferowany przez nią wybór okien i drzwi był ogromny. Z początku ambitnie sam chciałem zbudować naszą werandę, ale ostatecznie zdecydowałem się zamówić jeden z gotowych ogrodów zimowych. Wybrałem projekt z dachem ściętym trójspadowym, wyposażonym w okna ze specjalnym mechanizmem, pozwalającym na swobodny przepływ powietrza. Projekt został opracowany zgodnie z podanymi przeze mnie wymiarami, nie było więc żadnych problemów, z połączeniem konstrukcji dobudówki ze ścianą domu. Na ściany wybrałem szkło antywłamaniowe, żeby mieć pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się do środka, oraz ze względu na to, że jest o wiele odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie elementy zostały mi dostarczone po kilku tygodniach od złożenia zamówienia. Montaż był banalnie prosty, zwłaszcza, że miałem do pomocy syna oraz zięcia.

Budowa ogrodu zimowego to była wspaniała decyzja. Teraz możemy cieszyć się z żoną pięknem przyrody niezależnie od pogody i pory roku. Ponad to stał się on ozdobą naszego domu, cała konstrukcja prezentuje się bardzo estetycznie. W środku ustawiliśmy stolik z fotelami oraz oczywiście kwiaty w donicach, które są nieodzownym elementem wystroju każdego pomieszczenia w naszym domu.