Zamek krzywkowy lub Camlock jest rodzajem zapięcia, który jest często stosowany w konstrukcji szafki. Zamki Camlock umożliwiają bezpieczne trzymanie szafek razem bez wpływu na wygląd zewnętrzny. Zamki Camlock to cylindryczne elementy złączne stosowane w meblarstwie i wielu rodzajach mebli. Często znajdują się w zestawach szafek i mebli.

Budowa złączy Camlock

Złącza CamlockZamki i zapięcia krzywkowe umożliwiają konsumentom łatwy i szybki montaż szafek i mebli. Większość zamków Camlock ma kształt cylindryczny i jest włożona do drewna. Metalowa rura ma z jednej strony otwór, który zabezpiecza występ dołączonej śruby. Zamki krzywkowe mogą być umieszczone na złączach, aby były bardziej bezpieczne. Często są one niewidoczne po pełnym zbudowaniu szafy, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla konsumentów. Niektóre rodzaje zamków krzywkowych całkowicie zabezpieczą drzwi szafy dla zachowania prywatności. Te zamki wymagają klucza do otwarcia szafki. Złącza Camlock są jednym z najczęstszych i najprostszych zamków w użyciu. Blokada krzywki została wynaleziona w 1985 roku w Kanadzie. Zamek składa się z metalowej płyty, zwanej krzywką, która jest przymocowana do rdzenia urządzenia blokującego i obraca się, gdy klucz jest wkładany i obracany. Krzywka obraca się od 90 do 180 stopni, blokując i odblokowując. Istnieją dwa podstawowe typy zamków Camlock. Pierwszy to płaski zamek krzywkowy. Ta blokada jest otwierana zwykłym płaskim kluczem, który jest zaprojektowany jak klucz domowy lub samochodowy. Drugi typ to rurowy zamek Camlock. Zamek ten, który działa tak samo jak płaski zamek krzywkowy, jest otwierany za pomocą klucza, który jest okrągłym cylindrycznym przedmiotem, który wciska się w zamek krzywkowy. W przeciwieństwie do płaskiego otworu, cylindryczny zamek krzywkowy ma okrągły otwór do włożenia klucza. Oprócz podstawowych blokowanych zamków Camlock dostępna jest również kombinowana blokada krzywki, która wykorzystuje kombinowany kod wybierania. Są to zamki, które zobaczysz w szafkach. Zaletą jest to, że użytkownik nie musi nosić przy sobie klucza, aby otworzyć zamek. Zamek Camlock to dźwignia blokująca, która może służyć do zabezpieczania drzwi, szafek, sejfów, okien, szafek, szuflad, szafek na dokumenty i wielu innych przedmiotów.

Zamki krzywkowe są zwykle używane w biurach, w których przechowywane są klienci lub dane osobowe klientów. Na przykład szafki na dokumenty i szuflady na biurko działają z zamkami krzywkowymi. Jest to podstawowa blokada, która jest bardzo prosta w użyciu, co czyni ją atrakcyjną dla użytkowników. blokada krzywki jest prostym urządzeniem, które zapewnia dodatkowe, dodatkowe zabezpieczenie cennych przedmiotów i danych osobowych.