Niedługo otwieram restaurację i praktycznie wszystko mam już zapięte na ostatni guzik. Martwi mnie jedynie to, że mój szef kuchni nie ma jeszcze odpowiedniego ubrania. Chciałabym jeszcze dzisiaj zamówić w sklepie internetowym bluzę kucharską i wygodne białe spodnie na gumce oraz trzy fartuchy dla pomocy kuchennej. Najlepiej, gdyby wszystkie ubrania były w kolorze czarnym, ponieważ jestem zwolenniczką tradycyjnego stroju dla pracowników mojej restauracji.

Atrakcyjne wygodne bluzy kucharskie czarne

wygodna bluza kucharska czarnaWiem, że teraz modne są bluzy kucharskie z rożnymi dziwnymi motywami, ale mi się to nei podoba. Miałam już na tym tle małe spięcie z moim kucharzem. Mój szef kuchni uważa, że należy podążać za trendami mody i zwykłą czarna bluza kucharska jest nudna. Namawia mnie na bluzę z motywem trupich czaszek, na co nigdy w życiu się nie zgodzę. Kucharz jest zdania, że taka bluza przyciągałaby uwagę i podkreśliła nowoczesność naszej restauracji. Ja uważam, że efekt byłby całkiem przeciwny. Jestem za tym, aby nosił tradycyjną czarną bluzę kucharską i białe spodnie na gumce. Taka wygodna bluza kucharska czarna jest łatwo dostępna w internecie i doskonale się prezentuje. Chyba nawet zamówię ją już dziś. Bluza jest komfortowa, na guziki i z krótkim rękawem. Jest wysokiej jakości, wykonana z przewiewnej bawełny. Jej koszt oscyluje w granicach stu złotych, co jest dodatkowym atutem. Natomiast taka brzydka bluza z motywem trupich czaszek kosztuje aż trzysta złotych. Nie mam zamiaru wydawać niepotrzebnie pieniądze na zachcianki kapryśnego szefa kuchni. Sama restauracja kosztowała mnie majątek, a wiem, że oszczędzać należy właśnie na małych rzeczach. Nie będę wchodzić już więcej z kucharzem w dyskusje na temat jego stroju, bo to on ma się dostosować, a nie ja. Wszyscy pracownicy restauracji mają być ubrani na czarno, bez wyjątku. Ja też zamierzam elegancko przychodzić ubrana do pracy. Zaraz zamówię czarną bluzę kucharską i wygodne spodnie na gumce dla niego, aby czuł się swobodnie w pracy. Mój kucharz ma spora nadwagę, więc myślę, że takie spodnie będą dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Złożyłam zamówienie i lada dzień kucharz otrzyma stosowny strój do pracy. Jeśli będzie narzucał mi swoje zdanie, to po prostu go zwolnię. Nie mogę dopuścić do sytuacji, że to pracownicy mną dyrygują, bo stracę szacunek. Jeśli sobie pozwolę wejść na głowę od samego początku, to moja restauracja będzie skazana na niepowodzenie. To będzie dla mnie też lekcja asertywności, nad którą muszę usilnie pracować każdego dnia.