Obecnie większość przedmiotów możemy zakupić przez Internet. Niektóre z marketów udostępniają nawet zakupy artykułów spożywczych przez Internet żęby poprawić wygodę, zwiększyć sprzedaż i dostępność produktów. Jeśli chodzi o meble wiele jest pozytywnych i negatywnych aspektów kupowania mebli przez Intenet, ale po kolei.

Odległość nie gra roli

meble tapicerowane - sklep internetowyKupując meble w sklepie stacjonarnym wybieramy z reguł pobliskie sklepy meblowe, gdyż transport kosztuje i jeśli nie dysponujemy własnym transportem to jesteśmy zmuszeni zapłacić dość sporo za zakup wybranego przez nas mebla, gdyż musimy doliczyć do tego dostawę. Podczas zakupów przez Internet często dostawa jest darmowa i wliczona w cenę mebli, dlatego nie musimy się martwić o to, gdzie znajduje się firma, ile kilkometrów od nas, gdyż meble wysylane są z reguły firmą kuierską. Druga sprawa to materiał, z którego wykoane są meble. Oczywiście wygodnie jest pójść do sklepu i wybrać z dostępnych materiałów ten, który najbardziej nam odpowieda. Jednaże sklepy internetowe także oferują nam wybór tkanin obicia poprzez przesłanie próbek materiałów. Niestety ten sposób może wydawać się dłuższy, gdyż musimy czekać na przesyłkę próbek, jednakże wyjazd do sklepu również zajmuje czas i może być czasem źródłem szybkich nieprzemyślanych zakupów, których później możemy żałować. Meble tapicerowane – sklep internetowy przy wyborze tych mebli możemy skonsultować się z doradcą sklepu, który materiał będzie plamoodporny. Gorzej wygląda sprawa, gdy chodzi o sprawdzenie wygody mebli. W sklepie, zwłaszcza w dużych sieciówkach możemy wygodnie położyć się na kanapie, aby sprawdzić, czy poziom miękości i komfortu nam odpowiada. Natomiast wybierając meble wypoczynkowe, takie jak narożnik sofa, czy kanapa, nie mamy tej możliwości, aby spradzić stopień miękkości materaca użytego do produkcji danego mebla. Tak samo jeśli chodzi o informację, czy na przyład narożnik posiada mateiał obiciowy również tam, gdzie się rozkłada część do spania. W niektórych katalogach nie m podanych takich informacji i jeśli nie zapytamy o to obsługi sklepu możemy być niemile zaskoczeni, gdy mebel zostanie do nas dostarczony. 

Zakupy przez Internet są wygodne i mają coraz większą grupę zwolenników, jednakże nie wszystkie produkty kupione przez Internet są faktycznie trafnym zakupem. Jes wiele rzeczy, które ciężko kupć online tak, aby być z nich w pełni zadowolonym. Przykładem mogą być buty, które ciężko zmierzyć lub właśnie meble wypoczynkowe, takie jak kanapy i narożniki.