Bramy skrzydłowe należą do najbardziej wygodnych rozwiązań, jakie możemy zamontować w obejściu swojego domu lub firmy. Ich płynne działanie usprawnia wyjazdy do pracy, ułatwia także powroty do domu. Co więcej, automatyczne bramy skrzydłowe robią ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających nas gościach. O ile więc posiadamy odpowiednio duży podjazd, o tyle możemy sobie pozwolić na najciekawsze z rozwiązań, jeżeli chodzi o systemy otwierania bram, na naszym własnym podwórku.

Zalety automatyki do bram skrzydłowych

automatyka do bramy skrzydłowejPrzede wszystkim należy zaznaczyć, że jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze niż każdy inny typ bram niedziałających automatycznie. Wyobraźmy sobie, o ile trudniej byłoby musieć za każdym razem wysiadać z samochodu, żeby ręcznie otworzyć bramę – w takim wypadku zdecydowanie wygodniejsza mogłaby się okazać brama przesuwna. Jeśli jednak chodzi o automatyczne otwieranie, brama skrzydłowa nie ma sobie równych. Działa ona po prostu najsprawniej. Automatyka do bramy skrzydłowej zapewnia bardzo płynne działanie w każdych warunkach – bez względu na to, jaka pogoda panuje na zewnątrz. Wystarczy dysponować pilotem, który uruchamia otwieranie bramy z odległości nawet kilkuset metrów. Również na zasięg pilota warunki atmosferyczne nie mają wpływu, bez względu więc na to, czy pada deszcz, wieje wiatr czy świeci słońce, możemy cieszyć się bardzo wygodnym użytkowaniem bramy skrzydłowej. W przeciwieństwie do bram przesuwnych potrzebują one jednak znacznie więcej miejsca na podjeździe, co może być niekiedy problematyczne, zwłaszcza wtedy, gdy nie dysponujemy zbyt dużą działką. Jakkolwiek jednak by było, automatyka zapewnia bardzo wygodne korzystanie z tego rodzaju udogodnienia. Pamiętać jednak należy o wyborze silnika o odpowiedniej mocy, która będzie w stanie bez problemu udźwignąć skrzydła bram. Najlepsze rozwiązania mają opcję regulowanie prędkości otwierania, co może okazać się znakomitym pomysłem dla osób, które ciągle są w biegu – z pewnością pomoże im to produktywniej wykorzystywać czas.

Z automatyką do bram zarówno skrzydłowych, jak i przesuwnych wiąże się konieczność przeprowadzania regularnych kontroli. Nikt z nas nie wyobraża sobie przecież sytuacji, w której nie może wyjechać rano do pracy, ponieważ brama odmówiła mu posłuszeństwa. Dlatego właśnie należy okresowo sprawdzać stan silników odpowiedzialnych za otwieranie bramy. Oczywiście, w razie kłopotów istnieje możliwość ręcznego otwarcia bramy – wystarczy wcisnąć odpowiedni przełącznik, który znajduje się przy silniku.