Człowiek od początku świata żył symbiozie z naturą, zawsze dobrze czuł się w otoczeniu przyrody. Dlatego też w każdej wolnej chwili uciekamy na łono natury i najlepiej odpoczywamy z daleka od codziennego zgiełku i harmideru. Widoczne jest to również w każdej pielęgnowanej przez nas roślince i chwilach w których tak chętnie zajmujemy się pracami związanymi z pielęgnacją roślin zarówno doniczkowych jak i ogrodowych. A przecież nic nie cieszy nas tak bardzo jak otrzymywanie kwiatów, zarówno ciętych jak i doniczkowych.

Czy warto postawić na zielone ściany?

roślinne zielone ścianyAby sprostać naszym potrzebom wywodzącym się z natury ludzkiej powstało coś, co zachwyciło rzesze zarówno kobiet jak i mężczyzn. Twór ten przebojem wszedł do naszych mieszkań i jak można zauważyć zadomowi się tam na dłużej. Tym hitem ostatniego czasu stały się roślinne zielone ściany, które doskonale mogą odnaleźć się w każdym wnętrzu zarówno mieszkania prywatnego jak i biura urzędu czy restauracji. Ściany te są nowoczesnym elementem dekoracyjnym mającym bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Przede wszystkim poprawiają nastrój i pobudzają do działania. Stanowią doskonały katalizator dzięki któremu mamy wyciszone wnętrze mieszkania a jednocześnie nie dochodzą z taką intensywnością odgłosy z zewnątrz budynku. Należy również nadmienić iż doskonale oczyszczają powietrze pochłaniając zanieczyszczenia oraz obecny w różnego rodzaju farbach i lakierach formaldehyd który jest substancją niebezpieczną dla zdrowia. Duża ilość roślin tworzy zdrowy klimat w pomieszczeniu i odpowiednio nawilża powietrze co ułatwia oddychanie i nie powoduje alergii. Dlatego też możemy śmiało montować je w mieszkaniach w których przebywają małe dzieci oraz osoby starsze lub ze skłonnością do alergii. Zielone ściany mogą stanowić doskonałe tło do różnego rodzaju obrazów, mebli lub sprzętów jak na przykład telewizor. Mogą one być w jednym kolorze lub w różnych odcieniach i tworzyć ciekawe wzory. Ściany te mogą być stacjonarne lub mobilne w postaci ruchomych parawanów, które mogą być ustawiane w dowolnych miejscach.

Uważam wiec, że nie ma potrzeby przekonywania nikogo do zalet  jakie dają roślinne zielone ściany. Możemy je montować zarówno w prywatnych mieszkaniach jak i w biurach i urzędach. Stanowią doskonałą ozdobę i przyciągają uwagę innych osób. Kontakt do osób trudniących się zawodowo montowaniem takich ścian znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach. Warto zapoznać się z ofertą i skorzystać z niej w razie potrzeby.

 

Kategorie: Otoczenie